Brýlové čočky ZEISS BlueGuard

Šetrné k očím

Větší vystavení modrému světlu – bez ohledu na věk.

Digitální přístroje jsou stále větší součástí našich životů. Pracujeme, hrajeme si, vzděláváme se a nakupujeme na internetu, ať jsme kdekoli. S touto změnou životního stylu se na naše oči spoléháme více než kdy jindy. To znamená, že kromě vystavení potencionálně škodlivému modrému světlu ze slunce jsme také citlivější na umělé modré světlo.

Jste celý den obklopení obrazovkami?

Z výzkumu provedeného v dubnu 2020 vyplynulo, že lidé všech věkových kategorií z celého světa tráví stále více času na digitálních zařízeních.1 Kromě toho lidé tráví více času zavření doma. Budovy, ve kterých žijeme, jsou navíc vybaveny LED světly, jež také vyzařují modré světlo. Takže kromě toho, že čelíme potenciálně škodlivému modrému světlu ze slunce, je většina lidí stále více vystavena i umělému modrému světlu.

Zajistěte si s pomocí brýlí proti modrému světlu pohodlné vidění a skvělý vzhled bez nepříjemných modrofialových odrazů. Brýlové čočky ZEISS BlueGuard blokují potencionálně škodlivé modré světlo1 a poskytují úplnou ochranu před UV zářením.

Co je modré světlo a jak fungují brýle blokující modré světlo?

Část světla vyzařovaného sluncem spadá do modrého spektra, ale vyzařuje jej také většina moderních digitálních zařízení a LED žárovek. Na rozdíl od UV záření proniká modré světlo očima a nadměrné vystavení modrému světlu může způsobit namožení očí a rozmazané vidění. Modré světlo také ovlivňuje denní rytmus těla a schopnost produkovat melatonin, což znamená, že modré světlo může mít dopad i na to, jak spíme.Brýle blokující modré světlo dokáží tuto část spektra modrého světla, která může být škodlivá a nepříjemná, blokovat.

Co je to únava zraku z digitálních zařízení?

Mezi příznaky digitálního namožení očí, které může být způsobeno nadměrným používáním digitálních zařízení, patří bolesti hlavy, rozmazané vidění, suché oči nebo pálení očí. Tablety, chytré telefony a počítače vyzařují velké množství modrého světla, které může působit uvnitř očí a vyvolávat např. rozptyl a podélnou chromatickou aberaci.

Brýlové čočky ZEISS BlueGuard: příští generace brýlí blokujících modré světlo

U dřívějších produktů bylo blokování modrého světla dosaženo aplikací vrstvy blokující modré světlo na brýle s filtrem modrého světla. V případě brýlových čoček ZEISS BlueGuard blokuje modré světlo samotný materiál, ze kterého jsou čočky vyrobeny. To nám u brýlových čoček ZEISS BlueGuard umožňuje standardně používat naši nejvyšší řadu povrchové úpravy brýlových čoček – ZEISS DuraVision Platinum.

Vyšší ochrana

Brýlové čočky ZEISS BlueGuard poskytují kompletní UV ochranu a nyní navíc blokují až 40 %2 potenciálně škodlivého a nepříjemného modrého světla.

Šetrné k očím

Naše brýle proti modrému světlu řeší digitální namožení očí, které je v dnešním stále více digitalizovaném světě stále častější.

Méně odrazů

Brýlové čočky ZEISS BlueGuard vypadají dobře online i offline a v porovnání s vrstvou ZEISS DuraVision BlueProtect propouští o 50 % méně odrazů3 digitálního modrého světla.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti