Brýlové obruby, které budete chtít

Jaké obruby jsou tento rok trendy? A k čemu se hodí nejlépe?

Není překvapením, že módní guru jsou před zákazníky vždy o krok napřed - a nemusí se jednat pouze o oblečení. Dopředu přesně ví, jaké brýlové obruby budou fanoušci módy brzy nosit. Přece jen není žádným tajemstvím, že muži i ženy mající styl v otázce nejnovějších trendů vždy rádi předvedou, že nejdou s davem. Čtěte dál, jaké obruby a čočky budou v tomto roce v módě.

Dokonalý tvar

Jedna věc je jistá: skla budou v tomto roce veliká. Je nad slunce jasné, že módním žebříčkům budou vévodit sluneční brýle stylu Boho s XL obrubami. Módním nadšencům, kteří mají v oblibě styl hippie, tyto obruby nesmí uniknout. Trendem tohoto léta budou brýle na předpis a velké sluneční brýle vyrobené z acetátu. Na vzestupu budou také vyšperkované modely s velmi tenkými obrubami, ba i skly bez obrub. Velké obruby se nejvíce hodí na sluneční brýle, jejich velký tvar totiž oči chrání proti škodlivému UV záření. Tento styl byl velmi oblíbený v 70. letech - společně s menšími kulatými čočkami. Kultovní se staly tzv. Lenonky - a to jak s kostěnými, tak kovovými obrubami.

Když už jsme se dostali ke kovovým materiálům: nejnovějším trendem ze světa módních brýlí jsou právě tenké obruby vyrobené ze zlata či blyštivých kovů. Osobnosti udávající trendy si mohou zvolit, co jim vyhovuje nejlépe - velké obruby, malé, kulaté nebo dokonce obruby ve tvaru slzy. Tyto ultra jemné obruby přináší více než styl: zvýrazní obličej každého z vás. Tenké obruby samozřejmě vyžadují ty správné čočky, které by neměly být příliš křehké. Díky technologii DuraVision® Platinum je možné vyrábět extrémně tvrdé brýlové čočky. Tyto čočky jsou opatřeny antireflexní vrstvou a jsou velice bytelné a odolné proti nečistotám.

Vraťme se ale zpět do budoucnosti: tváře propagátorů poslední módy opět - nebo lépe řečeno stále - zdobí legendární brýle typu kočičí oči (Cat Eye). Tyto již klasické brýle jsou dostupné jak v nenápadných, tak ve výrazně zakřivených tvarech. Kočičí oči jsou skvělým doplňkem oslnivého a moderního stylu.

Dokonalý tvar

Mezi další kultovní módní doplněk patří brýle typu Panto. Tyto brýle byly typické pro intelektuální elitu 20. let. Velké oblíbenosti dosáhly také o 30 let později, kdy je nosili prakticky všichni. Obvykle je jejich tvar kulatý se zploštělou vrchní stranou a tradičně se vyrábí v černém a hnědém provedení. Dnes jsou skvělým doplňkem ke každému stylu - ať se rádi oblékáte sportovně či elegantně. 

Dokonalý tvar

Obrození se dočkal také další perfektně tvarovaný prvek obrubových čoček: sedlový můstek. Kdysi nosili brýle s dvojitým můstkem pouze muži, poté však tento styl přirostl k srdci také ženám a to tak, že z něj učinili svůj vlastní. Na výsluní se vrátil také můstek typu klíčová dírka: vzhledem k tomu, že brýle s tímto můstkem sedí na nosu výše, než je běžné, opticky jej prodlužují. S brýlemi opatřenými dvojitým můstkem dosáhnete opačného výsledku, jelikož na nosu sedí níže. Volba je na vás: buďto svůj nos můžete zvýraznit, nebo jej opticky zmenšit. 

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Oblíbené barvy

Oblíbené barvy

Díky široké řadě barevných odstínů si svou barvu najde opravdu každý - od nápadných po nenápadné, od jednobarevných po vzorované. Hvězdami na vzestupu jsou obruby kombinující barevné vodorovné a svislé spády. Stačí se řídit touto praktickou pomůckou: čím více nápadné vaše obruby jsou, tím více zdrženlivou barvu by mělo vaše oblečení a brýlové čočky mít.

Černá zůstává i nadále jednou z tradičních barev elegance, hnědá ji však ve všech svých odstínech dohání. Volba je na vás: karamel, moka nebo havana - každý ze zemitých odstínů dodá šmrnc brýlím proti slunci i na předpis. Nejlépe se hodí k tradičnímu a puristickému stylu. A nezapomeňte: barevnosti se meze nekladou ani v případě vašich brýlových čoček.

Oblíbené barvy

Zrcadlovky

Zrcadlovky

Zrcadlové či reflexní povlaky s vašimi čočkami udělají divy. Možnosti jsou prakticky neomezené: od nepatrného třpytu až po kompletní zrcadlový povlak. Intenzita zrcadlového povlaku se odvíjí od základního barevného tónů čoček. V případě netónovaných nebo lehce tónovaných čoček budete vnímat pouze nepatrný třpyt.

Společnost ZEISS nyní nabízí povlakování čoček ve vzrušujících barvách - počínaje červenou, zelenou či modrou a konče stříbrnou a zlatou. S takovými čočkami nezůstanete nepovšimnuti! Čočky se zrcadlovým povlakem se nejlépe hodí do kovových obrub všech tvarů a do brýlí stylu Panto.

Zrcadlovky

Co je „In“

Další trendem je návrat do přírody, neboli „Back-to-nature“: dřevo, korek či kůže ztělesňují udržitelnost a životný styl nakloněný životnímu prostředí. Značné oblíbenosti se těší rovněž kombinace nerezové oceli a acetátu. Oblíbenou kombinací barev a materiálů je propojení strany a můstku vyrobených ze zlatě či stříbrně zabarveného kovu s černými, hnědými nebo prostými acetátovými součástmi. Tyto trendy obruby jsou skvělým doplňkem každého stylu a pleti a jsou tak módní nezbytností nejen pro jednu sezónu.

Images: ©stock.adobe.com

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Život má příliš mnoho k nabídnutí, než aby to bylo viděno jen přes jedny brýle Pokud jste jako většina lidí, asi máte v botníku více než jediný pár bot – ale máte druhé brýle?
Brýle odrážejí charakter osobnosti Výběr brýlí znamená více než sledování formálních kritérií - je to také záležitost typu uživatele
Anatomie odstínu: sluneční brýle Franz ve stylu Mykita & Bernhard Willhelm Všechno, co jste vždy chtěli vědět o slunečních brýlích, ale báli jste se zeptat
Jak zajistit, aby vaše brýlové čočky měly vždy ten správný barevný odstín Správný make-up pro barevné čočky

Související produkty