Brýlové obruby, které budete chtít

Jaké obruby jsou tento rok trendy? A k čemu se hodí nejlépe?

Není překvapením, že módní guru jsou před zákazníky vždy o krok napřed - a nemusí se jednat pouze o oblečení. Dopředu přesně ví, jaké brýlové obruby budou fanoušci módy brzy nosit. Přece jen není žádným tajemstvím, že muži i ženy mající styl v otázce nejnovějších trendů vždy rádi předvedou, že nejdou s davem. Čtěte dál, jaké obruby a čočky budou v tomto roce v módě.

Dokonalý tvar

Jedna věc je jistá: skla budou v tomto roce veliká. Je nad slunce jasné, že módním žebříčkům budou vévodit sluneční brýle stylu Boho s XL obrubami. Módním nadšencům, kteří mají v oblibě styl hippie, tyto obruby nesmí uniknout. Trendem tohoto léta budou brýle na předpis a velké sluneční brýle vyrobené z acetátu. Na vzestupu budou také vyšperkované modely s velmi tenkými obrubami, ba i skly bez obrub. Velké obruby se nejvíce hodí na sluneční brýle, jejich velký tvar totiž oči chrání proti škodlivému UV záření. Tento styl byl velmi oblíbený v 70. letech - společně s menšími kulatými čočkami. Kultovní se staly tzv. Lenonky - a to jak s kostěnými, tak kovovými obrubami.

Když už jsme se dostali ke kovovým materiálům: nejnovějším trendem ze světa módních brýlí jsou právě tenké obruby vyrobené ze zlata či blyštivých kovů. Osobnosti udávající trendy si mohou zvolit, co jim vyhovuje nejlépe - velké obruby, malé, kulaté nebo dokonce obruby ve tvaru slzy. Tyto ultra jemné obruby přináší více než styl: zvýrazní obličej každého z vás. Tenké obruby samozřejmě vyžadují ty správné čočky, které by neměly být příliš křehké. Díky technologii DuraVision® Platinum je možné vyrábět extrémně tvrdé brýlové čočky. Tyto čočky jsou opatřeny antireflexní vrstvou a jsou velice bytelné a odolné proti nečistotám.

Vraťme se ale zpět do budoucnosti: tváře propagátorů poslední módy opět - nebo lépe řečeno stále - zdobí legendární brýle typu kočičí oči (Cat Eye). Tyto již klasické brýle jsou dostupné jak v nenápadných, tak ve výrazně zakřivených tvarech. Kočičí oči jsou skvělým doplňkem oslnivého a moderního stylu.

Dokonalý tvar

Mezi další kultovní módní doplněk patří brýle typu Panto. Tyto brýle byly typické pro intelektuální elitu 20. let. Velké oblíbenosti dosáhly také o 30 let později, kdy je nosili prakticky všichni. Obvykle je jejich tvar kulatý se zploštělou vrchní stranou a tradičně se vyrábí v černém a hnědém provedení. Dnes jsou skvělým doplňkem ke každému stylu - ať se rádi oblékáte sportovně či elegantně. 

Dokonalý tvar

Obrození se dočkal také další perfektně tvarovaný prvek obrubových čoček: sedlový můstek. Kdysi nosili brýle s dvojitým můstkem pouze muži, poté však tento styl přirostl k srdci také ženám a to tak, že z něj učinili svůj vlastní. Na výsluní se vrátil také můstek typu klíčová dírka: vzhledem k tomu, že brýle s tímto můstkem sedí na nosu výše, než je běžné, opticky jej prodlužují. S brýlemi opatřenými dvojitým můstkem dosáhnete opačného výsledku, jelikož na nosu sedí níže. Volba je na vás: buďto svůj nos můžete zvýraznit, nebo jej opticky zmenšit. 

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Oblíbené barvy

Oblíbené barvy

Díky široké řadě barevných odstínů si svou barvu najde opravdu každý - od nápadných po nenápadné, od jednobarevných po vzorované. Hvězdami na vzestupu jsou obruby kombinující barevné vodorovné a svislé spády. Stačí se řídit touto praktickou pomůckou: čím více nápadné vaše obruby jsou, tím více zdrženlivou barvu by mělo vaše oblečení a brýlové čočky mít.

Černá zůstává i nadále jednou z tradičních barev elegance, hnědá ji však ve všech svých odstínech dohání. Volba je na vás: karamel, moka nebo havana - každý ze zemitých odstínů dodá šmrnc brýlím proti slunci i na předpis. Nejlépe se hodí k tradičnímu a puristickému stylu. A nezapomeňte: barevnosti se meze nekladou ani v případě vašich brýlových čoček.

Oblíbené barvy

Zrcadlovky

Zrcadlovky

Zrcadlové či reflexní povlaky s vašimi čočkami udělají divy. Možnosti jsou prakticky neomezené: od nepatrného třpytu až po kompletní zrcadlový povlak. Intenzita zrcadlového povlaku se odvíjí od základního barevného tónů čoček. V případě netónovaných nebo lehce tónovaných čoček budete vnímat pouze nepatrný třpyt.

Společnost ZEISS nyní nabízí povlakování čoček ve vzrušujících barvách - počínaje červenou, zelenou či modrou a konče stříbrnou a zlatou. S takovými čočkami nezůstanete nepovšimnuti! Čočky se zrcadlovým povlakem se nejlépe hodí do kovových obrub všech tvarů a do brýlí stylu Panto.

Zrcadlovky

Co je „In“

Další trendem je návrat do přírody, neboli „Back-to-nature“: dřevo, korek či kůže ztělesňují udržitelnost a životný styl nakloněný životnímu prostředí. Značné oblíbenosti se těší rovněž kombinace nerezové oceli a acetátu. Oblíbenou kombinací barev a materiálů je propojení strany a můstku vyrobených ze zlatě či stříbrně zabarveného kovu s černými, hnědými nebo prostými acetátovými součástmi. Tyto trendy obruby jsou skvělým doplňkem každého stylu a pleti a jsou tak módní nezbytností nejen pro jednu sezónu.

Images: ©stock.adobe.com

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Jaký styl brýlí je pro mě ten pravý? Pro každou tvář existují skvělé obruby
Život má příliš mnoho k nabídnutí, než aby to bylo viděno jen přes jedny brýle Pokud jste jako většina lidí, asi máte v botníku více než jediný pár bot – ale máte druhé brýle?
Brýle odrážejí charakter osobnosti Výběr brýlí znamená více než sledování formálních kritérií - je to také záležitost typu uživatele
Anatomie odstínu: sluneční brýle Franz ve stylu Mykita & Bernhard Willhelm Všechno, co jste vždy chtěli vědět o slunečních brýlích, ale báli jste se zeptat

Související produkty