Zlepšené vidění – zlepšená kvalita života

Ne všechny brýle jsou stejné

Jednou ze známých skutečností je, že malé věci a složité detaily často vytvářejí viditelné rozdíly. To se také vztahuje na brýle. Některé důležité znaky odlišují jednoduché brýle od brýlí s prvotřídní kvalitou, tedy individuálních brýlí, které přinášejí významné výhody. Zajímejte se o to, jak lepší brýle také mohou zvýšit kvalitu vašeho života. Jestli máte zrakové problémy, bude pro vás potěšením znovu pohodlně vidět. Co můžete od kvalitních brýlí očekávat? Je ještě lepší vidění dosažitelným cílem?

Ano, je a je rozhodně možné toto dosáhnout. Vaše oči posílají všechny optické informace do mozku. V mozku se informace zpracovává a převádí na prostorové zrakové vjemy. Je skutečností, že zrakové vjemy, které mozek generuje, se přímo vtahují k informacím, jež přijímá.


Perfektní interakce obou očí má rozhodující důležitost. Schopnost mozku vytvářet perfektní trojrozměrné obrazy a jeho přirozené prostorové vnímání všech životních situací závisí na této schopnosti.


"Dříve, kdykoli jsem se pokoušel sledovat televizor v poloze vleže na boku na gauči, jsem zjišťoval, že nebylo možné vidět obrazy na obrazovce jasně – byly divně pokřivené. Moje nové brýle s prvotřídní kvalitou ZEISS vyřešily tento problém. Nyní mohu odpočívat a sledovat televizor z jakékoli polohy na gauči, což je pro mne pohodlné,“ říká Manuela D., silně krátkozraká pacientka.


Naše schopnost vnímat hloubky místností, jakož i rozsah a vzdálenosti od předmětů správně závisí na našem prostorovém vidění. Avšak každé oko je jedinečné tak jako otisk prstu. Toto se musí zapracovat do výpočtů rovnic, když se brýle zhotovují. Navíc lze uvést, že inovativní měřicí přístroje, jako je i.Profiler® by Carl Zeiss, mají kapacitu k tomu, aby k obvyklým zrakovým problémům, jako je krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismus také měřily složitější zrakové odchylky a mohly dát do souladu brýle s potřebami postiženého oka precizněji.


Výsledkem toho je, že pacienti dostávají brýle, které jim poskytují jasnější, zářivější vidění s bohatšími kontrasty.

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Velký rozdíl: design progresivní čočky

Optimální vyrovnání brýlí je obzvláště důležité v případě progressivních nebo víceohniskových čoček. Ti, kdo nosí brýle s progresivními čočkami na podporu jak vidění nablízko, tak i na dálku, potřebují čočky, jejichž design by umožnil vzájemnou interakci s liniemi vidění uživatele v celém rozsahu individuální čočky tak, aby generované vjemy byly tak perfektní, jak jen mohou být. Uživatelé progresivních čoček často trpí bolestmi hlavy nebo mají potíže při chůzi po schodech. Rozhodnutí používat individuální čočky může značně zlepšit kvalitu jejich života. Výhody jsou znatelné ve výborném vnímání hloubky, jakož i v přirozenějších a příjemnějších zrakových vjemech. Pro samotné oči toto znamená méně napětí a únavy. Brýle mající takovouto vynikající kvalitu jsou jednoznačně pohodlnější.

Zde jsou uvedeny některé z výhod progresivních čoček prvotřídní kvality:

 • Přirozené prostorové vnímán
  • Jasné prostorové vidění na každou vzdálenost díky optimálnímu vyrovnání progresivních čoček se všemi liniemi vidění
 • Rozšířená využitelná zorná pole
  • Až o 40% rozsáhlejší rozsah binokulárního vidění (současné vnímání zrakových vjemů oběma očima) než poskytují běžné víceohniskové čočky
  • Neobyčejně velký vzdálenostní rozsah
  • Vyrovnaný prozatímní rozsah ve shodě s fyziologickými potřebami
  • Rozsáhlé, ostré vidění nablízko – kalkulovaných na základě individuálních potřeb uživatele
 • Vysoká úroveň spontánního nadšení jasně patrného na klientech po první zkušenosti s jejich novými progresivními čočkami
  • Pacienti přivykají těmto brýlím rychle a snadno

Rozsahy progresivních čoček

Věděli jste, že průzkum Německého institutu pro výzkum veřejného mínění IfD-Allensbach zjistil v roce 2008, že jen 49% všech Němců, kteří nosí brýle, jsou plně spokojeni se svými brýlemi? Dalších 45% respondentů sdělilo, že byli celkově spokojeni, zatímco 5% nebylo úplně spokojeno nebo nebylo spokojeno vůbec. Jen 1% nedokázalo odpovědět. Společnost Carl Zeiss a její smluvní optometristé pracují tvrdě každý den, aby zajistili, že počet úplně spokojených klientů bude trvale narůstat. 

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Jak si mám dezinfikovat brýle a jak zamezím mlžení brýlí, když nosím roušku?
10 tipů pro zdravé oči Jak můžete zabránit suchým očím a očnímu napětí.

Zdraví + prevence 18. 4. 2019

Tags:

Zelený zákal (glaukom) – vše, co potřebujete vědět o druhé nejčastější příčině slepoty Zelený zákal je vážné onemocnění očí, které ovlivňuje nitrooční tlak.

Zdraví + prevence 14. 3. 2019

Tags:

Proč by dětské brýle měly zajišťovat tu nejlepší UV ochranu Co by všichni rodiče měli vědět o ochraně dětských očí před škodlivým ultrafialovým zářením (UVR)?

Související produkty