Lepší vidění a více pohodlí při práci

Nové kancelářské brýlové čočky ZEISS vám poskytují uvolněnější vidění, ať pracujete u stolu, počítače nebo výrobního stroje.

Moderní technologie ovládá náš život a činí jej snazším, a to jak doma, tak i v zaměstnání. Velkou část našeho času trávíme prací s technologicky špičkovými přístroji. Napomáhají nám k tomu, abychom se stali rychlejšími a produktivnějšími. Jestliže chceme zůstat soustředěni delší časové úseky při používání počítačů, smartphonů, tabletů nebo jiných pracovních přístrojů, potřebujeme dobré vidění na blízké nebo střední vzdálenosti. Zorné pole od 0,5 do 4,0m je jedním z těch, které používáme nejčastěji v naší denní rutinní činnosti. Brýle na čtení a dokonce ani sofistikované progresivní čočky nejsou ideální pro toto zorné pole. Zamysleli jste se někdy nad nošením brýlí, které se speciálně připravují na práci, kterou vykonáváte?  

Pro mnoho lidí se svět práce stává rychlejším a rychlejším a rozsáhle se měnícím. Na moderním pracovišti hrají počítače a další zařízení hlavní úlohu. V důsledku toho je schopnost zůstat produktivními po dlouhou dobu podstatná. Naše vidění zde hraje klíčovou roli, a to obzvláště tehdy, když pracujeme před obrazovkami. Naše oči musí snášet nápor v zorném poli v blízkých až středních vzdálenostech řadu hodin denně.

Při práci byste mohli nosit brýle na čtení nebo progresivní čočky. Avšak náš příklad ukazuje, jak nepřirozeně se můžete cítit, když nosíte tyto typy brýlí na práci.

Nošení brýlí na čtení při práci:

Nošení brýlí na čtení při práci

Brýle na čtení jsou ideální pro velmi krátké vzdálenosti. Aby byly text a obrázky dobře vidět, budete se automaticky přibližovat blíže k obrazovce. Tím, že to tak uděláte, zaujmete špatné postavení. Výsledkem toho může být napětí ve vašem krku a zádech.

Nošení moderních progresivních čoček při práci:

Nošení moderních progresivních čoček při práci

Progresivní čočky vám umožňují vidět na všechny vzdálenosti. Nižší část progresivních brýlových čoček na předpis vám napomáhá vidět předměty blíže k vám. Když pracujete před obrazovkou, díváte se přes dolní část brýlové čočky. Abyste to mohli provádět, musíte zdvihnout hlav, abyste jasně viděli přes tuto část brýlové čočky. Toto postavení klade nadměrné napětí na váš krk a ramena v průběhu dlouhých časových úseků.

Nové kancelářské brýlové čočky ZEISS pro uvolněnější vidění.

Nové kancelářské brýlové čočky ZEISS pro uvolněnější vidění

Nové kancelářské brýlové čočky se přizpůsobují vašim specifickým potřebám a umožňují uvolněné postavení. Tyto brýlové čočky nabízejí značně velké zorné pole od blízkých do středních vzdáleností (od 0,5 do 4,0m). Toto vám dovoluje vidět a pracovat co nejprecizněji v rozsahu vidění, jež vaše práce vyžaduje. Vaše hlava a krk budou v přirozeném postavení přes celý den.

Lepší vidění s kancelářskými brýlovými čočkami ve třech individualizovaných verzích:

Díky technologii pro určování maximální střední vzdálenosti (Maximum Intermediate Distance = M.I.D.) vyvinuté ve společnosti Carl Zeiss Vision, lze kancelářské brýlové čočky nastavit tak, aby splňovaly potřeby zorných vzdáleností individuálního uživatele brýlí. Nabízíme všechno od atraktivních cenových modelů až po individuální řešení přizpůsobená krajně precizním požadavkům. Brýlové čočky se vyrábějí na základě maximální vzdálenosti, na jaké individuální uživatel brýlí potřebuje vidět v každodenním procesu na pracovišti. To, co se nazývá M.I.D. hodnota, je vzdálenost v místnosti, kterou uživatel potřebuje, aby viděl jasně a ostře.

ZEISS on-line oční test Jak dobře vidíte kontrast a barvu? Zkontrolujte si svůj zrak snadno a rychle právě zde!

Existují tři rozdílné verze:

  • Kancelářská brýlová čočka "Near": V případě tohoto designu se maximální vzdálenost, na jakou musí uživatel vidět jasně, nastavuje na dva metry. Tato verze je ideální pro lidi, kteří pracují hlavně s počítačem nebo hodně čtou.
  • Kancelářská brýlová čočka "Room": V případě této brýlové čočky se maximální vzdálenost nastavuje na čtyři metry, což uživateli umožňuje vidět od čtecí vzdálenosti až do středního zorného pole. Model „Místnost“ ("Room") je navržen pro lidi, kteří například hodně pracují se zákazníky a současně pracují před obrazovkou.
  • Kancelářská brýlová čočka "Individual": Tato verze se přizpůsobuje specifickým potřebám uživatele brýlí. Optimum maximální zorné vzdálenosti v místnosti se definuje s extrémní precizností pro uživatele brýlí. Navíc při výrobě těchto brýlových čoček se využívají centrační údaje uživatele, pracovní vzdálenost nablízko a rozměry obrub.

 

Kancelářské brýlové čočky ZEISS, podobně jako progresivní čočky jsou k mání u vašich optiků spolupracujících se společností ZEISS, v rozdílných designech (kancelářské čočky „Plus“, kancelářské čočky „Superb“ a kancelářské čočky „Individual“) v široké škále materiálů.  

Kancelářské brýlové čočky ZEISS nejsou jenom pro práci.

Kancelářské brýlové čočky ZEISS nejsou jenom pro práci.

Kancelářské brýlové čočky ZEISS vám také pomáhají k lepšímu vidění ve vašem volném čase, ať už čtete, díváte se na televizi, vaříte, surfujete na webu, chatujete online nebo hrajete na hudební nástroj. Váš optik bude šťasten, bude-li vám moci poradit a zvolit nejlepší řešení ze škály kancelářských brýlových čoček ZEISS.

Vidění v kanceláři

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Brýle pro manažery – nejkvalitnější brýlové čočky a obruby s vysoce individualizovaným zrakovým komfortem Buzení respektu, elegance a maximální funkčnost – brýle pro lidi v manažerských pozicích s tím mají hodně společného.
Všechno z hlediska práce u počítače Proč speciální brýle na čtení/víceohniskové brýle mohou usnadnit vaši práci
Brýle pro piloty – perfektní vidění I nad mraky Ať už profesionální tak i amatérští piloti potřebují brýle, které jim umožní dobře vidět i za extrémních světelných a povětrnostních podmínek.
Ať jste zubní lékař nebo kosmetička – užívejte si perfektně ostré vidění s profesionálními brýlemi Některé činnosti vyžadují speciální brýlové čočky. Současné moderní technologie používané společností ZEISS vám pomáhají vidět perfektně, a to dokonce velmi malé předměty.

Související produkty