Kancelářské čočky ZEISS – perfektní řešení pro vidění při práci.

LEPŠÍ VIDĚNÍ hovořil s Dr. Arne Ohlendorfem a Monique Welscherovou o pozadí vývoje nových pracovních brýlových čoček ZEISS

Nová technologie vyvinutá ve společnosti ZEISS poskytuje individuálně přizpůsobené brýlové čočky pro práci zajišťující čisté a ostré vidění s velkými zornými poli na blízké a střední vzdálenosti pro celodenní pohodlí. LEPŠÍ VIDĚNÍ hovoří s Dr. Arne Ohlendorfem a Monique Welscher z vývojového oddělení společnosti Carl Zeiss Vision.

LEPŠÍ VIDĚNÍ: Neexistuje žádné lepší řešení pro vidění při práci, než brýle s čočkami speciálně optimalizovanými pro zorné vzdálenosti, které se vyskytují v zaměstnání. Proč se může tato úroveň individuálního přizpůsobování se oku dosahovat pouze s brýlovými čočkami?

Dr. Arne Ohlendorf: Důsledkem zvyšujících se nároků současných pracovišť je to, že presbyopičtí lidé potřebují přístup ke značně velkým zorným polím, aby například měli jasné vidění všech informací na monitoru. Pro lidi s čistou ametropií na dálku nebo blízko, která se může korigovat jednoohniskovou čočkou, se tento požadavek může poměrně snadno splnit. Jakmile se však presbyopie rozvine, a to ve věku kolem 40 let, pak je nejlepší volbou korekce použití progresivních čoček, protože – na rozdíl od korekce pomocí víceohniskových čoček nebo operace oka - jsou jediným řešením, které nabízí presbyopickým uživatelům brýlí podstatné zlepšení vidění na všechny vzdálenosti. Víceohniskové kontaktní čočky ovlivňují v důsledku jejich designu zejména kontrastní vnímání a ztěžují například vidění textů na monitoru. Ve smyslu operační korekce presbyopie existuje příliš mnoho faktorů, které ještě nemohou být ovlivněny. Například vidění nablízko se může zlepšit, ale tento účinek není trvalý, protože presbyopie je degenerativní stav. Jakmile uživatel brýlí potřebuje korekci vidění nablízko, pak perfektním řešením jsou pracovní brýlové čočky ZEISS.

Vidění v kanceláři

LEPŠÍ VIDĚNÍ: Jak se nové kancelářské čočky ZEISS dostaly do vývoje a co dělá tyto čočky tak zvláštními?

Dr. Arne Ohlendorf: Společnost ZEISS má značné speciální znalost teoretického a aplikovaného výzkumu vidění. Pomocí svých výkonných výpočetních metod a unikátních výrobních postupů zaměřených na brýlové čočky může ZEISS stále přinášet vylepšená nebo úplně nová řešení na trh s optikou.

Základním faktorem pro všechna inovativní řešení vyvinutá ve společnosti ZEISS je však zajišťování dobrého vidění a optimálního zrakového vnímání pro všechny uživatele brýlí. Nové kancelářské čočky ZEISS officelens Individual usilují o to, aby se inovace shodovala s poptávkou na trhu, a proto společnost ZEISS intenzivně spolupracovala s výzkumnými experty a klinikami, aby přišla s nejvhodnějšími řešeními.

Monique Welscher: Současné výzkumy ukazují, že 63 procent uživatelů brýlí není při práci spokojeno s jejich brýlovými čočkami (zdroj: Leibnizův institut pro výzkum práce, Online výzkum 2011, n=175). Každý chce uvolněné, jasné vidění v rozsahu blízkých a středních vzdáleností, aby se chránil před namáháním očí a bolestí krku. Toto byl klíčový podnět vývoje pracovních brýlových čoček ZEISS. Nový, na míru vyvinutý design a individuální přizpůsobení k osobní zorné vzdálenosti uživatele v blízkém a středním rozsahu umožňují pohodlné vidění po celý den. Toto byl výsledek dalšího výzkumu Leibnizova institutu pro výzkum práce v TU Dortmund. Výzkum potvrdil, že ve srovnání s progresivními čočkami, které nebyly speciálně přizpůsobeny požadavkům vidění na pracovišti, kancelářské čočky ZEISS officelens Individual dosahovaly lepší úroveň vidění při práci na počítači a v rozsahu nablízko.

LEPŠÍ VIDĚNÍ: Netrvá ale přivyknutí na nové brýle pro práci dlouhou dobu?

Monique Welscher: Výzkumy potvrzují, že opak je pravdou. Především, jak každý uživatel brýlí ví, návyk jakýmkoli novým brýlím nějakou dobu trvá. Mozek byl zvyklý na určité zrakové vjemy, někdy po dobu několika let, a nyní se musí přeorientovat na nové, změněné vnímání. Když nasadíte progresivní brýle poprvé, musíte si také zvyknout na způsob, jak se účinek mění s vlastnostmi progresivních čoček, což může zpočátku způsobit problémy při chůzi na schodech nebo rychlých pohybech hlavy. Výzkum však ukázal, jak si uživatelé zvykali na nové pracovní brýlové čočky ZEISS - většina dotazovaných (76%) si zvykla na kancelářské čočky ZEISS officelens Individual za jeden den. A dokonce ti, pro které to bylo něco nového navíc k progresivním čočkám, zažívali perfektní vidění během několika málo dnů. Další výzkum Leibnizova institutu pro výzkum práce prováděný v TU Dortmund potvrdil, že většina testovaných1 si zvykla na kancelářské čočky ZEISS officelens Individual rychle, maximálně do jednoho dne.

1 Zdroj: Mezinárodní test kancelářských čoček ZEISS, n=94

LEPŠÍ VIDĚNÍ: Kancelářské brýlové čočky ZEISS zaručují přirozenější a uvolněnější polohu hlavy a krku. Odpadne pravděpodobnost vzniku typických očních potíží vztahujících se k používání monitoru jako slzící a pálící oči, když budou používány kancelářské brýlové čočky ZEISS?

Čočky na čtení:

Čočky na čtení

Čočky na čtení poskytují čisté vidění v blízkém rozsahu.

Účinky na držení těla při používání monitoru:

  • Uživatel brýlí se naklání dopředu tak, aby viděl předměty jasně.
  • Toto má za výsledek zbytečné namáhání krku a zad.

 

Progresivní čočky:

Progresivní čočky

Rozsah pro střední vzdálenosti v progresivní zóně poskytuje omezené pole jasného vidění.

Účinky na držení těla při používání monitoru:

  • Uživatel brýlí zvedá hlavu tak, aby mohl vidět přes oblast brýlové čočky používanou pro střední vzdálenosti.
  • Toto má za výsledek namáhání svalů krku a ramen.

 

Nové brýlové čočky ZEISS pro pracoviště

Nové brýlové čočky ZEISS pro pracoviště

„Na míru šitý“ design poskytuje uživateli brýlí ostré a jasné zrakové vnímání na blízké a střední vzdálenosti, přičemž se přizpůsobuje na jeho individuální potřeby: 1. při čtení, 2. při práci, 3. při běžných činnostech.

Účinky na držení těla při používání monitoru:

  • Hlava a krk zůstávají v přirozené poloze.
  • Úplné pohodlí – po celý den.

 

Dr. Arne Ohlendorf: Doposud existuje velmi omezená znalost toho, jak korigovat tyto symptomy. Účinek zjišťovaný ve výzkumech je znám jako „počítačový zrakový syndrom“. Zjistili jsme, že hlavní vliv na to, zda tento syndrom vzniká, mají dva faktory: častá práce na počítači a pohlaví. Ženy si stěžují na problémy více než muži.

Monique Welscher: Symptomy jako unavené, slzící nebo pálící oči jsou daleko méně výrazné při používání kancelářských čoček ZEISS officelens Individual, jak potvrzuje další výzkum (Leibnizův institut pro výzkum práce v TU Dortmund).

LEPŠÍ VIDĚNÍ: Existují nějaká omezení ve smyslu výběru obruby, musí mít určitou šířku nebo hloubku?

Monique Welscher: Pokud jde o nejnovější generaci progresivních čoček, nemusíte už nadále omezovat pokud chcete nosit módní obruby. V případě kancelářských čoček ZEISS a progresivních čoček ZEISS je doporučená minimální výška centrace 14 mm. Pro uživatele je však pohodlnější, když je tato hodnota 18 mm nebo více. Rozsah výrobků ZEISS zahrnuje široký výběr, který poskytuje očnímu optikovi individuální přizpůsobení ve vztahu k osobním potřebám pacienta, přičemž se berou v úvahu jeho různé uživatelské zvyklosti (například druh činnosti, trávení volného času). Existuje rozsáhlý výběr elegantních obrub a oční optik vám může pomoci se správným výběrem pro sestavení optimálních brýlí přímo pro vás.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Brýle pro manažery – nejkvalitnější brýlové čočky a obruby s vysoce individualizovaným zrakovým komfortem Buzení respektu, elegance a maximální funkčnost – brýle pro lidi v manažerských pozicích s tím mají hodně společného.
Všechno z hlediska práce u počítače Proč speciální brýle na čtení/víceohniskové brýle mohou usnadnit vaši práci
Brýle pro piloty – perfektní vidění I nad mraky Ať už profesionální tak i amatérští piloti potřebují brýle, které jim umožní dobře vidět i za extrémních světelných a povětrnostních podmínek.
Lepší vidění a více pohodlí při práci Nové kancelářské brýlové čočky ZEISS vám poskytují uvolněnější vidění, ať pracujete u stolu, počítače nebo výrobního stroje.

Související produkty