Preciznost je naše poslání

Optické inovace společnosti Carl Zeiss nejdou dílem náhody

Při formulování nejdůležitějšího termínu, který definuje chování a podstatu, jež pohání společnost Carl Zeiss vpřed, stačí jeden pohled na její více než 160letou historii: preciznost je to pravé slovo.

Carl Zeiss byl prvním výrobcem individuálních, víceohniskových čoček.
Carl Zeiss byl prvním výrobcem individuálních, víceohniskových čoček.

Společnost Carl Zeiss je jedním ze světových lídrů v oblasti inovací a technologií. Provozy vyrábějící čipy pro výrobu průmyslových polovodičů jsou závislé na padesátikilogramových, vysoce výkonných čočkách ZEISS pro jejich litografickou optiku – mozek jejich výrobních strojů. Automobilový a letecký průmysl měří přesnost jejich výrobků a komponentů pomocí přístrojů dodávaných vynálezcem koordinační měřicí technologie CNC – společností Carl Zeiss.

Společnost Carl Zeiss Meditec AG je vůdčí globální poskytovatel lékařské technologie pro diagnostikování a léčení zrakových problémů a lídr na trhu inovativních vizualizačních řešení pro neurologická a ENT chirurgická uplatnění.

Projekt Google Earth používá čočky ZEISS ve svých teleskopech ke snímání fotografií zemského povrchu. První přistání na Měsíci bylo na věky zaznamenáno v roce 1969 čočkami ZEISS. Mobilní telefony Nokia jsou v současnosti vybavovány čočkami ZEISS. O laureátech Nobelovy ceny je znáno, že vsadili na mikroskopy ZEISS.

Google Earth používá čočky ZEISS ve svých teleskopech
Google Earth používá čočky ZEISS ve svých teleskopech

Společnost ZEISS vynalezla antireflexní povrchovou vrstvu a v roce 1935 získala patent pro nanášecí postup, který minimalizuje odrazy na skleněných površích. Poté společnost Carl Zeiss použila tuto vrstvu poprvé ve výrobních postupech zhotovování brýlových čoček. Carl Zeiss byla také první společností, která uvedla do výroby individuální, víceohniskové čočky.

Jedním prvkem, který se váže ke všem epizodám dlouhé historie podniku, je úžasná preciznost: je to přesnost odrazu obrazu; skutečnost, že všechno se analyzuje do nejmenšího detailu. Profesionálové mají důvěru ve spolehlivost těchto výrobků tak, jako miliony lidí, kteří nosí brýle a rozhodli se pro čočky Carl Zeiss.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

ZEISS Online Oční Test Proveďte online kontrolní vyšetření zraku a otestujte si kvalitu svého vidění.
Obočí nelže Co o nás prozrazuje naše obočí
Jak se vyrábí brýlové čočky? Od plastových po skleněné brýlové čočky ZEISS – vše, co si přejete vědět o výrobě brýlových čoček.

Porozumění zraku 28. 3. 2018

Tags:

Rozpoznání problémů se zrakem Krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus atd.: Jaké poruchy vidění existují a jak je můžeme napravit?

Související produkty