Lyžařské brýle ZEISS.

Váš společník pro spolehlivou ochranu na svahu.

Speciálně vyvinuty pro alpské zimní sporty. Lyžařské brýle ZEISS představují účinnou ochranu očí před sněhem, deštěm, větrem a také před ostrým UV-A a UV-B zářením ve vysoce položených horských oblastech. Užijte si módní ochranu a skvělý zrak – za každého počasí.

Lyžařské brýle ZEISS.

Dokonalá ochrana a univerzální skvělé vidění za každého počasí.

Lyžařské brýle společnosti ZEISS tvoří odolné polykarbonátové sklo opatřené tvrdou ochrannou povrchovou úpravou. Popruh brýlí tvořený silikonovou vložkou umožňuje snadné přichycení na helmu. Aby bylo možné brýle napasovat na většinu přileb, jsou na horní straně rámu opatřeny vyjímatelnou podpěrou. Užijte si nekompromisní kvalitu: naše skla jsou zárukou skvělé viditelnosti, při sjezdu uvidíte všechny překážky – např. stromy, změny terénu, nerovnosti či strmé svahy.

Perfektně sedí, odolají nárazům.

Ostré vidění zaručeno.

Lyžařské brýle společnosti ZEISS tvoří odolné polykarbonátové sklo opatřené tvrdou ochrannou povrchovou úpravou. Popruh brýlí tvořený silikonovou vložkou umožňuje snadné přichycení na helmu. Aby bylo možné brýle napasovat na většinu přileb, jsou na horní straně rámu opatřeny vyjímatelnou podpěrou.

Užijte si nekompromisní kvalitu: naše skla jsou zárukou skvělé viditelnosti, při sjezdu uvidíte všechny překážky – např. stromy, změny terénu, nerovnosti či strmé svahy.

BLACK – Multilayer GREEN
BLACK – Multilayer GREEN
BLACK – Multilayer RED
BLACK – Multilayer RED
BLACK – Multilayer GOLD
BLACK – Multilayer GOLD
WHITE – Multilayer GOLD
WHITE – Multilayer GOLD

Účinná UV ochrana – i za extrémní sluneční záře.

Sluneční paprsky jsou na horách mnohem intenzivnější – a odrazy světla, např. od sněhu či ledových ploch, tento efekt mnohonásobně zvyšují. Oslepení slunečním svitem není nikde silnější než ve vysokých nadmořských výškách. Výsledek: vaše oči jsou vystaveny mnohem více slunečnímu UV-A a UV-B záření než obvykle. Lyžařské brýle ZEISS filtrují 100 % tohoto záření do vlnové délky až 400 nanometrů a vašemu zraku tak zajišťují spolehlivou ochranu před nebezpečím a možným poškozením způsobeným slunečními paprsky.

Ten pravý odstín a perfektní zrcadlová povrchová úprava.

Pro všechny, do každého počasí.

Naše kolekce lyžařských ochranných brýlí obsahuje mnoho modelů v atraktivních barvách pro ženy i muže s možností snadné výměny skel (ZEISS vyměnitelné brýle). Několik typů zrcadlových povrchových úprav a široký výběr vysoce výkonných odstínů vašim brýlím dodá nejen módní a jedinečný vzhled: ale zajistí také perfektní vidění za každého počasí.

Větší pohodlí a přizpůsobivost. Vyměnitelné brýle ZEISS se mohou pochlubit patentovanou konstrukcí: tenká pěnová vložka nejen maximalizuje nositelnost a komfort, ale v porovnání s klasickými lyžařskými brýlemi s tlustou pěnou také výrazně zvětšuje zorné pole. Vyměnitelné ochranné brýle jsou dodávány se dvěma skly: jedním do šera a jedním do ostrého světla.

*Patent: EP2965728A1

Lepší kontrastní vidění, méně oslnivého světla. Optimální povrchová úprava lyžařských brýlí.

Lepší kontrastní vidění, méně oslnivého světla. Optimální povrchová úprava lyžařských brýlí.

Speciální odstín vašich lyžařských brýlí ZEISS vám pomůže rozpoznat nerovnosti na sjezdovce – zejména při snížené viditelnosti. Tímto je dosaženo vyšší bezpečnosti, a to i při vysokých rychlostech a v neznámém terénu. Ať je to odstín, zrcadlová přední vrstva či povrchová úprava odpuzující vodu a prach – kvalitní povrchová úprava vám poskytne pohodlné nošení a praktičnost zároveň: méně světla odrážejícího se od sněhu či ledu, lepší vnímání detailů, vyšší kontrast a dodatečná ochrana před slunečním svitem.

ZEISS SONAR: pro lepší vnímání sjezdovky.

Větší bezpečí a vizuální pohodlí: technologie čoček ZEISS SONAR vylepší vaše vidění na sněhem pokrytém terénu za všech světelných podmínek. Brýle bez povrchové úpravy jsou vhodné do šera a mlhy, zatímco brýle se zrcadlovou povrchovou úpravou jsou vhodné do ostrého světla. Vylepšené barvy a kontrast – i když se řítíte po úpatí hory. Speciální spektrální křivka zabarvení čočky funguje jako tlumič modrého světla, které však z části také propouští za účelem přečtení všech důležitých informací ze světla a vašeho okolí. Brýle typu SONAR vám umožní lépe číst sjezdovky a rozeznat nerovnosti povrchu (muldy a propady).

Nejen po lyžování: sluneční brýlové čočky či samozabarvovací čočky společnosti ZEISS.

Tento módní doplněk je nepostradatelným společníkem pro co nejostřejší vidění. Brýle disponují 100% ochranou před UV paprsky a na vyžádání jsou dostupné také v samozabarvovací verzi. ZEISS sluneční brýlové čočky – nelepší volba pro vaše sluneční brýle. Ať máte brýle na předpis či ne: v naší rozsáhlé nabídce si perfektní čočky slunečních brýlí vybere každý.

5 tipů pro koupi a ochranu lyžařských brýlí

Při koupi lyžařských brýlí věnujte pozornost velikosti a skutečnosti, jak vám brýle pasují.

1. Při koupi lyžařských brýlí věnujte pozornost velikosti a skutečnosti, jak vám brýle pasují. Vidění přes brýle musí být pohodlné. Při výběru brýlí si dejte na čas. Důkladně vyzkoušejte, jak vám brýle sedí a jak se vám přes ně dívá – nebojte se vyslovit svůj názor. Při koupi lyžařských brýlí si s sebou doneste svou helmu či dioptrické brýle, které při lyžování či snowboardování nosíte. Ne každé lyžařské brýle vám přes dioptrické brýle budou pasovat – zkontrolujte také kompatibilitu s vaší helmou.

UV ochranu

2. Ubezpečte se, zda brýle nabízí tu nejlepší UV ochranu a vhodné skla do různého počasí a viditelnosti.

Lyžařské brýle toho musí zvládat mnoho.

3. Lyžařské brýle toho musí zvládat mnoho. Na slunci musí tlumit ostré světlo, zatímco za šera musí zvyšovat vnímání kontrastu a obrysů. Pouze jeden odstín či zrcadlová povrchová úprava nemohou všem těmto požadavkům vyhovět, proto jsou nejlepší volbou lyžařské brýle s vyměnitelnými skly. Více informací vám sdělí váš optik.

Při výběru lyžařských brýlí se zajímejte o cirkulaci vzduchu a zamlžování.

4. Při výběru lyžařských brýlí se zajímejte o cirkulaci vzduchu a zamlžování.

Při čištění lyžařských brýlí buďte opatrní!

5. Při čištění lyžařských brýlí buďte opatrní! Nikdy je neotírejte kusem látky či rukavicemi, jestliže jsou uvnitř mokré. To by totiž mohlo rychle zničit povrchovou úpravu proti mlžení. Brýle vždy protřepte, aby se do nich dostal vzduch, nebo je za teplého počasí nechte vyschnout na vzduchu – hlavně je nepokládejte na topení. Lyžařské brýle čistěte vlažnou vodou a mýdlem s neutrálním pH. Ubezpečte se, aby se vaše brýle během čištění nenamočily. Nepoužívejte organické roztoky či mokré ubrousky!

Související produkty

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti