Rychle tmavé. Rychle čiré: moderní samozabarvovací brýlové čočky

Ať si užíváte venkovního sluníčka nebo jste vevnitř, díky fotochromatickým brýlovým čočkám ZEISS PhotoFusion si můžete užívat skvělý zrak 24 hodin denně

Zapoměňte na neustálé střídání brýlí: Hledáte nové brýle se samozabarvovacími čočkami, které vám poskytnou 100% ochranu před sluncem a škodlivými UV paprsky? Věděli jste, že brýlové čočky, které se ztmaví na slunci, jsou v současnosti moderními zázraky, které vám zaručí optimální zrak? Povíme vám, proč byste si takové brýle měli koupit a na co se při tom zaměřit.

Samozabarvovací brýlové čočky se objevily v šedesátých letech minulého století. Za tímto malým, ale významným objevem, stojí chemik Stanley Donald Stookey a jeho kolega William Armistead. Tito dva pánové vyráběli brýlové čočky, které reagovaly na UV paprsky a uměly se samy zabarvit.

Od té doby se tato technologie dočkala mnoha vylepšení co do kvality i výkonu. Mnoho lidí, kteří bez svých brýlí jednoduše nemohou fungovat a často střídají brýle určené dovnitř a ven, je jednoduše zbožňuje. Níže uvádíme několik věcí, které by vám o těchto univerzálních pomocnících neměly uniknout:

Jaké jsou rozdíly v kvalitě samozabarvovacích brýlových čoček?

Se samozabarvovacími brýlovými čočkami odpadá potřeba střídat brýle. Společnost ZEISS se snažila zjistit, co je pro lidi nosící fotochromatické brýle důležité. Tito lidé mají velmi jasné požadavky na kvalitu a výkon:

  1. Aby byly pohodlné, samozabarvovací brýlové čočky se musí velmi rychle přizpůsobit změnám světelných podmínek.
  2. Aby zaručily optimální zrak, samozabarvovací brýlové čočky se na slunci musí velmi ztmavit a ve vnitřních prostorech zcela vyjasnit.
  3. Samozabarvovací brýlové čočky musí být velmi účinné a musí nabídnout 100% UV ochranu.
  4. Aby vypadaly dobře, samozabarvovací brýlové čočky by měly být k dostání v atraktivních, harmonických barvách.
  5. Samozabarvovací brýlové čočky by měly mít dlouhou životnost a nabízet vysoký výkon.
  6. Měly by být kompatibilní se všemi typy obrub a všemi typy brýlí.

Brýlové čočky ZEISS PhotoFusion se mohou pochlubit všemi právě zmíněnými vlastnostmi. Na ostrém světle či slunci se brýlové čočky PhotoFusion ztmaví za pouhých 15 až 30 sekund*. Ve vnitřních prostorech se opět vyjasní do 5 až 10 minut*. Nabízí 100% ochranu před škodlivými UV paprsky. Takže nezáleží na tom, jestli svítí slunce nebo je pod mrakem: UV záření jsou naše oči vystaveny během celého dne. Mnoho lidí si navyklo používat opalovací krémy s UV ochranou. Krémy ale oči ani oční víčka nechrání před nepříjemným pocitem spálení. Ochrana očí – pro brýle s UV ochranou je samozřejmostí.

Od tmavých ke tmavším – chytré sluneční čočky, které se automaticky přizpůsobují měnícím světelným podmínkám.
Jaká je Vaše oblíbená barva a styl?


Jak fotochromatické, či jinak samozabarvovací brýlové čočky fungují?

Základem fotochromatických brýlových čoček je chemická reakce zahrnující konkrétní druh molekul. Tajemství stojící za brýlovými čočkami ZEISS PhotoFusion jsou fotoaktivní molekuly, které rychle reagují na měnící se světlo. Jakmile dojde ke změně dopadajícího světla, konkrétně UV světla, molekuly prodělají proces změny, který způsobí ztmavení nebo vyjasnění čoček. Díky inovativnímu způsobu kombinujícímu tyto molekuly s brýlovými čočkami ZEISS bylo možno navrhnout novou generaci výkonných samozabarvovacích brýlových čoček.

Ve spojitosti se samozabarvovacími brýlovými čočkami je často používán termín „fotochromatické“ (pocházející z řeckých slov phos = světlo a chroma = barva). Tento termín je synonymem samozabarvení a popisuje tentýž typ brýlových čoček.

Vyzkoušejte si je sami – zajděte si za svým optikem ještě dnes. Brýlové čočky ZEISS PhotoFusion jsou k dostání jako jednoohniskové čočky a progresivní čočky, a to se všemi ZEISS povrchovými úpravami, jako jsou např. DuraVision Premium a DuraVision BlueProtect. K mání jsou také u brýlových čoček ZEISS DriveSafe a Digital.  

Brýle ZEISS do všech světelných podmínek – barvy čoček PhotoFusion. Vyberte si!

Brýle ZEISS do všech světelných podmínek

10 otázek a odpovědí ohledně samozabarvovacích brýlových čoček PhotoFusion

1. Fungují brýlové čočky ZEISS PhotoFusion v autě?

Velká část UV paprsků potřebných pro aktivací samozabarvovacích čoček je zachycena čelním sklem. Brýlové čočky ZEISS PhotoFusion si však v automobilu naštěstí zachovávají více samozabarvovacího výkonu než předchozí generace. Pokud ale vyrážíte na dlouhou cestu, při které jste oslněni sluncem, měli byste volit raději standardní sluneční brýle.

2. Jsou brýlové čočky ZEISS PhotoFusion ve vnitřních prostorech zcela čiré?

Ano, brýlové čočky PhotoFusion ve vnitřních prostorech vypadají téměř čiré.

3. Mohou brýlové čočky ZEISS PhotoFusion nahradit sluneční brýle?

Pro obecné používání – buď uvnitř, venku nebo během dne či noci – nabízí čočky PhotoFusion skvělý celkový výkon a ochranu před ostrým světlem. Za intenzivního slunečního svitu v prostředích s vysokými teplotami, uvnitř automobilu s čelním sklem, které blokuje většinu UV paprsků, nebo v prostředích s intenzivním odrazem ostrého světla od povrchů, např. od vody a sněhu, nabídnou nejlepší zrakové pohodlí a ochranu před ostrým světlem sluneční brýle na předpis s pevně danou, tmavou barvou čočky.

4. Jak rychlé jsou brýlové čočky PhotoFusion (ve ztmavení a vyjasnění)?

Samozabarvovací brýlové čočky PhotoFusion s vysokými a středními indexy lomu reagují velmi rychle: ztmaví se o 20 procent rychleji* než stávající generace samozabarvovacích brýlových čoček ZEISS a vyjasní se až dvakrát rychleji*.

5. Jak reagují brýlové čočky ZEISS PhotoFusion ve stínu?

Podle intenzity UV paprsků ve stínu se tyto samozabarvovací čočky neztmaví tak rychle jako na přímém slunci, a tudíž budou jen lehce zabarvené. Stále však nabízí 100% UV ochranu.

6. Jsou brýlové čočky PhotoFusion vhodné pro řízení v noci?

Ano, jsou vhodné pro řízení v noci stejně jako jakékoli jiné čiré brýlové čočky. Jsou k dostání také ve verzi ZEISS DriveSafe.  

7. Nabízí brýlové čočky ZEISS PhotoFusion spolehlivou UV ochranu?

Brýlové čočky ZEISS PhotoFusion nositele vždy chrání před UV paprsky. Základní materiály čočky obsahují 100% UV ochranu bez ohledu na to, zda je čočka v čirém nebo ztmaveném stavu.

8. Jsou brýlové čočky ZEISS PhotoFusion vhodné pro celodenní nošení uvnitř i venku?

Ano, brýlové čočky ZEISS PhotoFusion jsou ve vybledlém stavu prakticky čiré, díky čemuž jsou dokonale vhodné pro použití ve vnitřních prostorech a v noci. Při vystavení slunečnímu záření se brýlové čočky ZEISS PhotoFusion ztmaví dle potřeby, aby zajistily dostatečnou ochranu před ostrým světlem, a na rozzářeném slunci dosáhnou téměř stejného ztmavení jako sluneční brýle. Brýlové čočky ZEISS s technologií PhotoFusion uspokojí vaše potřeby.

V extrémně prosvětleném prostředí se ale hodí také standardní sluneční brýle.

9. Jaké výhody brýlové čočky ZEISS PhotoFusion přináší v porovnání s čirými brýlovými čočkami?

Na rozdíl od čirých brýlových čoček samozabarvovací brýlové čočky PhotoFusion ztmavnou, jakmile okolní svělo nabude na intenzitě. Ve vnitřních prostorech jsou téměř čiré a při vystavení slunečnímu záření ztmavnou tak jako standardní sluneční brýle. To znamená, že chrání před ostrým světlem a nabízí vyšší vizuální komfort.

10. Budou brýlové čočky ZEISS PhotoFusion fungovat stejně dobře jako moje předchozí samozabarvovací či fotochromatické brýle?

Brýlové čočky PhotoFusion jsou společností ZEISS vyráběny s využitím nejnovějších technologií, a proto nabízí velmi vysoký výkon. Ztmaví se až o 20 procent rychleji a znovu vyjasní až dvakrát rychleji* než předchozí fotochromatické čočky ZEISS. Brýlové čočky PhotoFusion navíc dlouhodobě poskytují vysoký výkon.

 

*Průměrná hodnota: Výkonnost čoček se odvíjí od materiálu, teploty a světelných podmínek.

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Nebuďte oslepováni Sluneční brýle jsou módní doplňky, avšak důležitější je, že poskytují očím životně důležitou ochranu proti UV záření
Samozabarvovací brýlové čočky: komfortní a pohodlné vidění pro každého LEPŠÍ VIDĚNÍ požádalo Volkera Gahra, hlavního produktového manažera, zodpovídajícího ve společnosti ZEISS za ZEISS PhotoFusion, aby popsal klíčové charakteristiky moderních fotochromatických brýlových čoček
Prevence proti vráskám Nezapomínejte na vaše sluneční brýle!
Dělají žluté čočky lidi šťastnějšími? Lepší vidění díky barevným čočkám

Související produkty