Progresivní čočky – malá umělecká díla

Perfektní optický design vytváří ideální individuální zrakovou pohodu pro lidi, kteří mají problémy s viděním

Pohodlné a precizní vidění – na dálku, nablízko a ve všech přechodových rozsazích: progresivní čočky poskytují nejlepší řešení problémů se zrakem. Je to však také jedno z nejsložitějších řešení: věděli jste, že individuální progresivní čočky spotřebují stovky hodin na vývoj a výrobu, aby mohly být dány na trh?

Skutečně to asi není moc překvapivé, když se zamyslíte, že čočka musí dokázat opravdový technický zázrak: očekává se od ní korekce jak dalekozrakosti, tak i krátkozrakosti – a umožnění toho, aby si nositel užíval perfektního vidění v každém okamžiku, a to dokonce i v přechodových rozsazích. Toto určitě není lehký úkol. Aby se zlepšilo vidění nablízko, musí se síla (dioptrická hodnota) čočky postupně zvýšovat.

V důsledku toho jsou všechny progresivní čočky ve spodní části více vyduté. Vrchní část čočky poskytuje vidění na dálku a zóna mezi těmito částmi – takzvaná přechodová nebo progresivní zóna – zajišťuje perfektní vidění na všechny přechodové vzdálenosti, aby byly například vidět věci zobrazované na monitoru. Výsledkem výrobního procesu je to, že okraje této oblasti jsou mimo ohnisko – a jejich síla je různá v závislosti na kvalitě designu progresivní čočky a úrovně individualizace.

Rozsahy progresivních čoček

Specifické parametry designu, které dělají progresivní čočky ZEISS unikátními, minimalizují tato zkreslení a poskytují uživateli požitek z pohodlného vidění.

Obecné pravidlo: Čím je úroveň individualizace designu progresivní čočky vyšší, tím je lepší kvalita vidění, ze které se uživatel může těšit. Na rozdíl od jiných výrobců, kteří nepromítají individualizační výpočty až do konečné fáze, přenáší ZEISS všechny individuální hodnoty zákazníka od počátku do procesu výroby čočky.

Rozdíly mezi tímto typem čočky a standardní progresivní čočkou jsou ohromující: návyk na tyto brýle trvá výrazně kratší dobu. Jakmile si uživatel zvykne na pohled přes individuální progresivní čočky, nebude muset tolik pohybovat hlavou a bude si moci užívat přirozeného vidění ve velkém rozsahu. Tyto čočky umožňují pohodlné čtení, bezpečné řízení vozidla a daleko menší únavu při práci.

  1. Standardní progresivní čočka: Tento design nabízí nejmenší použitelný rozsah vidění. Výsledkem toho je, že se uživatelé musí spokojit s omezeným zrakovým komfortem a dlouhou dobu jim trvá, než si zvyknou na jejich brýle.
  2. Univerzální progresivní čočka: Všechny rozsahy vidění jsou snadno využitelné a nabízejí velká zorná pole. To znamená, že uživatelé si budou užívat vysokou úroveň zrakového komfortu a budou mít přirozený požitek z nošení těchto brýlí.
  3. Individuální progresivní čočky: Na míru „šité“ individuální progresivní čočky nabízejí maximálně možný rozsah vidění a největší okamžitý zrakový komfort.

K dosažení této produkční úrovně společnost ZEISS používá takzvané Free Form výrobní postupy. Srovnání: standardní progresivní brýlové čočky mají umístěnou progresivní oblast adice na pevném místě na přední straně čočky, zadní strana je použita k zajištění výchozího sférocylindrického účinku. Toto vytváří překážku, která se obtížně překovává, když se vaše oči na čočku adaptují.

Metoda výroby free-form umožňuje poměrné rozložení progresivní oblasti adice a předepsaného sférocylindrického účinku na obě strany progresivní brýlové čočky. Takto se design může dát perfektně do souladu s potřebami zákazníka – navíc je možné opatřit čočky osobní laserovou gravurou (například iniciály pacienta).

Vizuální řešení na pracovišti po 40

Můj zrakový profil Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.
Vyhledejte ZEISS optika ve své blízkosti

Související články

Minerální čočky pro uživatele progresivních čoček: čočky pro příznivce skla Další vývoj portfolia progresivních skleněných čoček ZEISS – proč je potřebné je mít
Progresivní brýlové čočky s rozdílem Existují ideální progresivní brýle pro každou příležitost: pro vaši práci, pro váš oblíbený koníček či sport?

Související produkty