Větší zraková pohoda, vyšší bezpečnost.

Povrchová úprava čoček s filtrem modrého světla.

Novinka! Úplná UV ochrana ve všech čirých brýlových čočkách ZEISS

Povrchová úprava ZEISS DuraVision BlueProtect. Pro ty, kteří tráví hodně času uvnitř a které unavuje světlo vyzařované LED žárovkami, televizemi či počítačovými monitory a je pro ně nepříjemné.

Povrchová úprava DuraVision® BlueProtect společnosti ZEISS.

Ochrana vašich očí před modrým světlem.

Moderní zdroje světla a displeje vyzařují neúměrně velké množství modrého světla. Lidské tělo sice ke kontrole spánku a probouzení určité množství modrého světla vyžaduje, velké množství toho „nesprávného“ modrého světla však může znamenat zdravotní riziko a způsobit oční choroby. Čočky s povrchovou úpravou ZEISS DuraVision BlueProtect obsahují speciální filtr zajišťující pohodlné vidění i při velkém množství modrého světla.

More

Vyhledat optika

Vyhledejte optika společnosti ZEISS
ve vaší blízkosti.
 

Odfiltruje potenciálně škodlivé modré světlo.

Chytré telefony, LED žárovky, televize, počítačové monitory, e-čtečky a tablety vyzařují velké množství modrého světla. Vyzařování velkého množství modrého světla je jednou z příčin únavy očí. Filtr modrého světla DuraVision® BlueProtect určité množství modrého světla redukuje. Velké množství lidí, kteří povrchovou úpravu DuraVision® BlueProtect vyzkoušeli, si chválí mnohem větší zrakovou pohodu.

Zde je několik podrobností

Ochrana za všech okolností. Venku i vevnitř.

Čočky slunečních brýlí, jako jsou např. ZEISS Skylet anebo ZEISS PhotoFusion samozabarvovací čočky, jsou opatřeny 100% UV ochranou, užíváte-li si rádi venkovního sluníčka. Optimální vylepšení do vnitřních prostor: Povrchová úprava DuraVision® BlueProtect. Tato povrchová úprava filtruje modré světlo také v případě čirých čoček.

Ve zkratce: jaké jsou zdroje modrého světla?

Modrofialové světlo se k oku dostává z různých zdrojů. Je součástí slunečního světla, ale je vyzařováno také displeji mobilních telefonů, počítačovými obrazovkami, televizemi, LED žárovkami a v neposlední řadě také úspornými žárovkami – a to vždy v různé intenzitě.

DuraVision Blueprotect, sources of blue light

Úplná UV ochrana ve všech čirých
brýlových čočkách ZEISS.
Celý den. Každý den.

Zatímco povrchové úpravy ZEISS vám zajistí to nejpohodlnější možné vidění, všechny čiré brýlové čočky ZEISS nyní poskytují plnou UV ochranu. To je možné díky technologii ZEISS UVProtect. UV záření je vždy přítomné. I když je venku zamračeno. UV záření představuje zdravotní riziko pro vaše oči, ale i jejich okolí.

Speciální vlastnosti těchto čoček filtrují škodlivé UV paprsky a vašim očím poskytnou dlouhotrvající ochranu.

K dostání také v samozabarvovací verzi. Všestranná ochrana v jedné čočce. Pohodlné a spolehlivé.

Brýle pro každou situaci: v samozabarvovací verzi tyto čočky fungují také jako sluneční brýle. Ztmaví se během několika vteřin a odbarví v průběhu několika málo minut. Samozřejmostí je 100% UV ochrana.

Zde je několik podrobností 

Šetří vaše oči při práci na počítači.

Pro větší koncentraci, méně unavené oči a čistou hlavu.

Dovolte nám představit vám kolegu, na kterého se můžete vždy spolehnout – rovněž dostupné s povrchovou úpravou DuraVision® BlueProtect: Kancelářské brýlové čočky ZEISS optimalizované pro práci na počítači. Práce vaše oči tolik neunaví a ještě lépe uvidíte.

Vyhněte se únavě očí s digitálními čočkami s povrchovou úpravou DuraVision BlueProtect.

Pálící či přepracované oči, bolesti hlavy a krku: pravidelné používání chytrých telefonů e-čteček či tabletů často vede k únavě zraku z digitálních zařízení Digitální brýlové čočky mohou pomoci. Budou vašim očím oporou a díky speciálně optimalizovanému zornému poli na blízku jim dopřejí mnohem větší pohodlí. V kombinaci s povrchovou úpravou DuraVision BlueProtect předchází únavě zraku a umožňují vám vidět lépe.

5 tipů, jak se vypořádat s modrým světlem

1. Pravidelně si vyčleňte chvíli, kdy se budete dívat do dálky – obzvláště, pracujete-li s počítačem nebo často používáte tablet či chytrý telefon.

 

5 tipů, jak se vypořádat s modrým světlem

2. Modré světlo ovlivňuje náš biologický rytmus. Ze studií vyplynula důležitost modrého světla zejména při regulaci hladiny melatoninu v lidském těle a tím také cyklu spánku/vstávání a celkové duševní pohody. Proto je důležité, abyste se svým očním optikem probrali, jak modré světlo co nejlépe filtrovat.  

5 tipů, jak se vypořádat s modrým světlem

3. Přílišné množství modrého světla (např. při čtení na tabletu) a jasného umělého světla mohou být příčinou nespavosti. Zapamatujte si: v noci používejte slabé světlo a vyvarujte se velmi ostrému světlu. Relaxujte, například u svíčky.  

5 tipů, jak se vypořádat s modrým světlem

4. Denní světlo obsahuje velké množství modrého světla. Podle různých studií může vystavení se vysokoenergetickému modrému světlu poškodit sítnici a v průběhu času zvýšit riziko makulární degenerace. Nejlepší řešení: sluneční brýle se 100% UVA a UVB ochranou nebo samozabarvovací čočky společnosti ZEISS. 

5 tipů, jak se vypořádat s modrým světlem

5. Pálí vás po večerech oči? Trpíte bolestí hlavy, krku či zad? Příčinou může být únava zraku z digitálních zařízení. Nechte si své oči otestovat ZEISS očním specialistou.

For professional cleaning and gentle lens care. Useful extras.

Ochrana a účinek: šetrné čištění bez poškození povrchové úpravy brýlové čočky. Čistící sprej či utěrku lze použít také na péči o obrazovku počítače, chytrého telefonu či tabletu.  

Zde je několik podrobností

Osobní rada: vyhledejte optika ZEISS očního optika ve své blízkosti

Brýle slouží k prostému účelu: dopomoci svému nositeli k co nejlepšímu vidění. I když se v praxi jedná o velmi významný technologický počin, vyžaduje výborné odborné znalosti a očního optika, který svým zákazníkům věnuje náležitou péči. Pouze prvotřídní know-how a důkladná konzultace vám zajistí individualizované řešení, se kterým budete dlouhodobě spokojeni. Vyhledejte optika ve vaší blízkosti...

Vyhledejte optika společnosti ZEISS ve vaší blízkosti.