Digitální brýlové čočky

– ideální celodenní brýle pro digitální životní styl.

Novinka! Úplná UV ochrana ve všech čirých brýlových čočkách ZEISS

Zaměřeny na moderní život. Brýlové čočky ZEISS Digital vám přinesou zcela nový pohled na váš chytrý telefon, tablet či televizi. Ideální pomůcka pro uživatele digitálních zařízení. Vaše oči vám budou vděčné.

Brýlové čočky ZEISS Digital.

Skoncujte s únavou očí způsobenou digitálními zařízeními.

V průměru sledujeme obrazovku svého chytrého telefonu, tabletu či televize téměř pět hodin denně. Na mobil se přitom podíváme až 80krát za den! A tyto hodnoty v budoucnu dále porostou. Malá písmenka a neustálé zaostřování z dálky na blízko na naše oči kladou ty nejvyšší nároky. Ve věku od 30 let a výše může tohle neustálé zaostřování vést k námaze očí či, jak jej nazývají odborníci, syndromu počítačového vidění. Digitální brýlové čočky společnosti ZEISS nabízí dokonalé řešení. Díky speciálně optimalizovanému zornému poli na blízko totiž umožňují rychlé a pohodlné zaostřování – ať se díváte kamkoli. Tyto čočky jsou tudíž vhodné nejen pro sledování digitálních zařízení, ale také ke čtení knih a časopisů.

Vyhledat optika

Vyhledejte optika společnosti ZEISS
ve vaší blízkosti.
 

Svět v pixelech - výzva pro vaše oči.

Stále častější používání chytrých telefonů, navigačních zařízení, elektronických čteček knih a tabletů mění naše zrakové návyky: naše oči si musí zvykat na nové vzdálenosti pozorování na blízko a přizpůsobit se tak bližším vzdálenostem, ve kterých se na své digitální přístroje oproti např. novinám či knize díváme. S tímto se pojí rovněž neustálé změny vzdáleností, na které naše oči zaostřují. Tyto situace od našich očí vyžadují mnoho a častokrát až příliš: stále více lidí v konečném důsledku trpí krátkozrakostí nebo si stěžuje na problémy s očima či zdravím obecně.

Co je to únava zraku z digitálních zařízení?

Používání digitálních technologií na vaše oči klade ty nejvyšší nároky. V pouhém zlomku vteřiny musí přejít z dálky na blízko: z objektů v dálce na malé displeje, mini písmenka a nahuštěné informace – a pak zase zpět. To pro ciliární sval a oční čočku, které se musí neustále přizpůsobovat, aby nám zprostředkovali ostré vidění, představuje mimořádný nápor. Důsledkem jsou bolesti hlavy, krční páteře a pálící či unavené oči, a to obzvláště s přibývajícím věkem. V Německu například popsanými příznaky, tedy nadměrně namáhaným zrakem, trpí 50 procent populace.

Digital Lenses. The right solution for everyone.

Pohodové a pohodlné vidění. S čočkami určenými pro digitální svět.

Brýlové čočky ZEISS Digital se zaměřují na používání digitálních zařízení, mezi něž patří např. e-čtečky anebo chytré telefony. Speciálně vyladěné zorné pole na blízko zohledňuje typické pohyby očí a kratší čtecí vzdálenost, kterou tato zařízení vyžadují. Optimální provedení čoček podporuje ciliární sval a nositeli brýlí tak usnadňuje zaostřování mezi blízkými a vzdálenými objekty. To může napomoci předejít příznakům únavy. Ideální brýle pro celodenní nošení – a nejen pro digitální nadšence.

Únava zraku z digitálních zařízení? Zde je jednoduchý způsob, jak si ověřit, zda jí trpíte.

Také trpíte únavou zraku z digitálních zařízení?

Otestujte své oči právě teď! Stáhněte si bezplatnou aplikaci vyvinutou odborníky, která je dostupná pro chytré telefony se systémem iOS i Android.

 

To pravé řešení pro všechny.

Digitální brýlové čočky, kancelářské čočky, progresivní čočky – jaký je mezi nimi rozdíl?

Nebojí se žádné výzvy. Zatímco digitální brýlové čočky ZEISS jsou speciálně optimalizovány pro pohled na blízko a jsou vhodné pro celodenní nošení, kancelářské čočky ZEISS jsou určeny jako doplňkové brýle pro ty, kteří začínají mít potíže s viděním na střední a krátkou vzdálenost – což jsou typické vzdálenosti požadované při práci například v kanceláři. Progresivní brýlové čočky ZEISS pak nabízí provedení ušité na míru přinášející jasný a ostrý pohled jak na blízko, tak na dálku a vše mezi tím.

Krásně tenké, neuvěřitelně lehké. Nekompromisní design.

Ať jsou vyrobeny z plastu či ze skla: díky průkopnickým metodám výroby jsme schopni vyrábět úžasně tenké a lehké čočky, a to i v případě vyššího počtu dioptrií či speciálních postižení zraku. Sotva si uvědomíte, že je máte na sobě.

Úplná UV ochrana ve všech čirých
brýlových čočkách ZEISS.
Celý den. Každý den.

UV záření je vždy přítomné. I když je venku zamračeno. UV záření představuje zdravotní riziko pro vaše oči, ale i jejich okolí. Chráníte své oči, když jste venku? Všechny čiré brýlové čočky ZEISS jsou nyní k dostání s plnou UV ochranou!

Speciální vlastnosti těchto čoček filtrují škodlivé UV paprsky a vašim očím poskytnou dlouhotrvající ochranu.

Zvýšené vizuální pohodlí za umělého světla. Potlačuje únavu očí a vizuální stres.

Nezáleží na tom, je-li to chytrý telefon, LED lampa, monitor, televize, tablet nebo e-čtečka: moderní zdroje světla vyzařují mnohem více modrého světla, než jsme byli kdy zvyklí. Modré světlo může být nebezpečné a mnozí jej považují za nepříjemné a únavné. Neblahý účinek má také na naše biologické rytmy. Speciální filtr modrého světla těchto brýlových čoček vám poskytne mnohem pohodlnější vidění.

Škrábance a nečistoty nemají šanci. Odolnější než kdykoli předtím.

Vysoce výkonná povrchová úprava čočkám propůjčuje neobyčejnou odolnost proti poškrábání či částicím statického prachu. Výhoda: vaše čočky zůstanou čisté po mnohem delší dobu a mnohem snáze je vyčistíte. Lepší vidění i lepší vzhled – z části také díky nejmodernější antireflexní povrchové úpravě.

Digitální brýlové čočky jako sluneční brýle. Letní tým snů.

Každé brýle lze přeměnit na sluneční brýle vaší volby, to znamená dokonalou UV ochranu a optimální vidění v jednom. Čočky jsou opatřeny vším, co od nich čekáte: vylepšeným vnímáním kontrastu, redukcí ostrého světla a antireflexní povrchovou vrstvou. Ve zkratce: nekompromisní světová třída.

Samozabarvovací brýlové čočky pro maximální pohodlí. Včetně perfektní UV ochrany.

Brýle pro každou situaci: v samozabarvovací verzi tyto čočky fungují také jako sluneční brýle. Ztmaví se během vteřiny a vyjasní v průběhu několika málo minut. Samozřejmostí je 100% UV ochrana.

Více informací o samozabarvovacích čočkách

5 tipů, jak předejít únavě zraku z digitálních zařízení

1. Dopřejte svým očím v průběhu dne pravidelný odpočinek. Ideálně se každou hodinu po dobu pěti minut koukejte do dálky – aniž byste zaostřovali.


5 tipů, jak předejít únavě zraku z digitálních zařízení

2. Požádejte svého optika o radu ohledně únavy zraku z digitálních zařízení. Lékař ověří přítomnost symptomů této únavy.

5 tipů, jak předejít únavě zraku z digitálních zařízení

3. Pokud je to možné, kombinujte test únavy zraku s pravidelnou oční prohlídkou. Na oční prohlídku se dostavte každé dva roky – tímto si zajistíte dobrý zrak a tím pádem také vyšší kvalitu života. 


 

 

5 tipů, jak předejít únavě zraku z digitálních zařízení

4. Díky neustálému používání moderních displejů jsme v současné době vystaveni modrému světlu více než kdy dříve. Je dlouhodobá práce na počítači, s chytrým telefonem nebo tabletem vašim každodenním chlebem? Někteří se domnívají, že příčinou únavy a diskomfortu je právě modré světlo. Řešením může být vhodná povrchová úprava čoček.


 

5 tipů, jak předejít únavě zraku z digitálních zařízení

5. Zvolíte-li si digitální brýlové čočky společnosti ZEISS, je nezbytně nutné, abyste s optikem probrali jak čočky a obruby, tak jejich ideální centraci.Ochrana a účinek: šetrné čištění bez poškození povrchové úpravy brýlové čočky. Čistící sprej či utěrku lze použít také na péči o obrazovku počítače, chytrého telefonu či tabletu.

Zde je několik podrobností

Progresivní čočky optimalizované navíc pro řízení nejen zvyšují bezpečnost jízdy, ale také zvyšují vaší zrakovou pohodu. S lehkostí s nimi zaostříte z jednoho objektu na druhý (např. mezi děním na ulici a palubní deskou).


Chcete-li se dozvědět o DriveSafe brýlových čočkách, čtěte zde

Osobní rada: vyhledejte optika společnosti ZEISS ve vaší blízkosti

Brýle slouží k prostému účelu: dopomoci svému nositeli k co nejlepšímu vidění. I když se v praxi jedná o velmi významný technologický počin, neznamená nic bez výborných odborných znalostí a očního lékaře, který svým pacientům věnuje náležitou péči. Pouze prvotřídní know-how a důkladná konzultace vám zajistí individualizované řešení, se kterým budete dlouhodobě spokojeni. Vyhledejte optika ve vaší blízkosti...

Vyhledejte optika společnosti ZEISS ve vaší blízkosti.