Kancelářské čočky:

užijte si pohodlné vidění v práci.

Novinka! Úplná UV ochrana ve všech čirých brýlových čočkách ZEISS

Dovolte nám představit vám kolegu, na kterého se můžete vždy spolehnout: Kancelářské čočky ZEISS byly speciálně navrženy do prostředí kanceláře a pro pozorování počítačové obrazovky tak, aby se vaše oči tolik neunavily. Tyto čočky vám pomohou zvýšit koncentraci a pracovat, aniž by vaše oči jakýmkoli způsobem trpěly.

Kancelářské čočky ZEISS.

Vše na dohled.

Lidé si této změny začnou obvykle všímat ve věku 35 let a více: práce s počítačem a přesouvání zraku – např. z klávesnice na monitor nebo z kalendáře na telefon – je pro oči najednou mnohem namáhavější. Aby lépe viděli, často nevědomě zaujímají nepohodlné držení těla, např. sedí naklonění dopředu nebo se zvednutou hlavou. Bolesti zad a krku společně se suchýma či uslzenýma očima jsou jen některé z možných následků. Kancelářské čočky ZEISS tomuto vizuálnímu stresu pomáhají předcházet: jsou upraveny podle vašich konkrétních zrakových potřeb při práci a – na rozdíl od čoček na čtení či progresivních čoček – jsou optimalizovány pro všechny vzdálenosti, do kterých se při práci s počítačem díváte.

Vyhledat optika

Vyhledejte optika společnosti ZEISS
ve vaší blízkosti.
 

EISS Office Lenses help prevent this type of visual stress

Šité na míru vaší práci a vašim očím.

Vychutnejte si dokonalý zrak – nejen, když sedíte u počítače.

Zajistěte si pohodlné vidění v kanceláři – ať se díváte kamkoli. Kancelářské čočky ZEISS nabízí široké zorné pole na blízko a na střední vzdálenost a jsou uzpůsobeny vašim pracovním potřebám, do posledního centimetru. Tyto čočky jsou optimalizovány např. vzdálenosti od obrazovky počítače, vzdálenosti od zákazníka či kolegy nebo ideální vzdálenosti na čtení, aby se vaše oči co nejméně namáhaly a abyste pracovali s co nejlepším držením těla. Pozitivních účinků si všimnete už po návratu z práce domů.

Reading glasses

čočky na čtení

Progressive lenses

Progresivní čočky

Office lenses

Kancelářské čočky

Bolesti hlavy, zad, známky únavy. Proč nejsou čočky na čtení a progresivní čočky vždy účinným řešením.

Brýle opatřené standardními čočkami na čtení či progresivními čočkami obvykle nejsou pro práci s počítačem ideálním řešením. Příslušné oblasti čočky totiž nejsou pro práci v kanceláři vyladěny. Brýle na čtení například umožňují optimální vidění pouze na krátkou vzdálenost – příliš krátkou pro práci s počítačem nebo pozorování pracovního stolu. S progresivními čočkami jste na druhou stranu nuceni dívat se na monitor skrze spodní oblast čočky a nahýbat hlavu nahoru, abyste viděli ostře. Oba typy čoček při sezení vyžadují nepřirozené držení těla a mohou tak způsobit svalové napětí v oblasti zad a ramen, nemluvě o bolestech hlavy a zad.

Digitální prostor ve vašich očích. Brýlové čočky pro práci v dnešním světě.

Nebojí se žádné výzvy. Kancelářské brýlové čočky ZEISS jsou vybaveny technologií Digital Inside®, což je speciálně optimalizovaná zóna na blízko umožňující rychlé a pohodlné zaostření – tak jako když zaostřujete mezi displejem telefonu, počítačovou obrazovkou a zpět. Tyto čočky tak při používání digitálních zařízení nejen poskytují ostré vidění bez napětí, ale jsou také perfektní pro čtení knih a časopisů. Pomáhájí předcházet nevhodnému držení hlavy a těla, ulevují očím a snižují oční únavu z digitálních zařízení.

Vaše zrakové potřeby při práci. Jakou práci děláte?

Vaše oči musí v závislosti na vaší pracovní náplni zvládat velmi obtížné výzvy. Všeobecně rozlišujeme mezi následujícími třemi typy pracovišť.

Reading workstation

Pracoviště, kde je primární činností čtení dokumentů atp.:

zaměstnanci, jejichž hlavní pracovní náplní je čtení dokladů a listin – např. architekti, redaktoři či daňoví poradci. Pro kancelářské čočky těchto pracovníků je nejdůležitější oblast čtení a vizuální dosah do maximálně jednoho metru. Čím větší oblast čtení je, tím je čtení pro nositele pohodlnější – na rozdíl od tradičních brýlí na čtení, které obvykle umožňují čtení ze vzdálenosti pouhých 40 - 50 cm.

Workstation with a computer monitor

Pracoviště s počítačem:

zaměstnanci zaostřují primárně mezi klávesnicí a obrazovkou, např. programátoři, novináři či zaměstnanci zákaznických center. Kancelářské čočky těchto pracovníků by měly poskytnout ostré a přirozené vidění v rozmezí od oblasti čtení po oblast maximálně dvou metrů – což je optimální vzdálenost pro kancelářské prostředí.

An indoor workplace with a lot of customer contact

Pracoviště, kam dochází velké množství zákazníků:

zaměstnanci často osobně jednají se zákazníky, opakovaně vstávají a vzdalují se od svého pracoviště a také pracují s počítačem, např. v oblasti maloobchodu či výroby. Optimální provedení čoček těchto pracovníků by mělo poskytnout maximální přirozené vidění, které začíná od oblasti čtení a končí ve vzdálenosti maximálně čtyřech metrů.

Úplná UV ochrana ve všech čirých
brýlových čočkách ZEISS.
Celý den. Každý den.

UV záření je vždy přítomné. I když je venku zamračeno. UV záření představuje zdravotní riziko pro vaše oči, ale i jejich okolí. Chráníte své oči, když jste venku? Všechny čiré brýlové čočky ZEISS jsou nyní k dostání s plnou UV ochranou!

Speciální vlastnosti těchto čoček filtrují škodlivé UV paprsky a vašim očím poskytnou dlouhotrvající ochranu.

Vítězný tým. Dopřejte si zrakovou pohodu navíc za umělého osvětlení, aniž byste namáhali své oči.

Nezáleží na tom, je-li to chytrý telefon, LED lampa, monitor, televize, tablet nebo e-čtečka: moderní zdroje světla vyzařují mnohem více modrého světla, než jsme byli kdy zvyklí. Pro mnohé je modré světlo nepříjemné a stresující, protože negativně ovlivňuje naše biologické rytmy a může být dokonce nebezpečné pro naše oči. Speciální filtr modrého světla těchto brýlových čoček vám poskytne mnohem pohodlnější vidění.

Extrémně tenké čočky, které jsou lehké jako pírko. Zapůsobte na ostatní.

Ať jsou vyrobeny z plastu či ze skla: díky průkopnickým metodám výroby jsme schopni vyrábět úžasně tenké a lehké čočky, a to i v případě vyššího počtu dioptrií či speciálních postižení zraku. Sotva si uvědomíte, že je máte na sobě.

Škrábance a nečistoty nemají šanci. Odolnější než kdykoli předtím.

Vysoce výkonná povrchová úprava čočkám propůjčuje neobyčejnou odolnost proti poškrábání či částicím statického prachu. Výhoda: vaše čočky zůstanou čisté po mnohem delší dobu a mnohem snáze je vyčistíte. Lepší vidění i lepší vzhled – z části také díky nejmodernější antireflexní povrchové úpravě.

5 tipů pro zrakovou pohodu s počítačovými brýlemi

1. Bezproblémové vidění na blízko a na střední vzdálenosti není zapotřebí pouze pro práci s počítačem. Počítačové brýle využijete také v každodenním životě: při nejrůznějších koníčcích, ručních pracích, vyšívání, tvorbě hudby, umění, řemeslné činnosti, vaření či domácích pracích. 

5 tipů pro zrakovou pohodu s počítačovými brýlemi

2. Při výkonu náročné práce u počítače vždy dodržujte správné držení těla a pracujte při vhodném osvětlení.
 

5 tipů pro zrakovou pohodu s počítačovými brýlemi

3. Správné rozestavení pracovní plochy poznáte, když se horní roh vaší obrazovky bude nacházet na úrovni vašich očí nebo o něco níže. Pro dosažení ideální výšky můžete zvýšit či snížit výšku vaší židle.

5 tipů pro zrakovou pohodu s počítačovými brýlemi

4. Každý den svým očím dopřejte odpočinek, například se každou hodinu po dobu pěti minut koukejte z okna do dálky – aniž byste zaostřovali.

5 tipů pro zrakovou pohodu s počítačovými brýlemi

5. Při výkonu stresující práce se často může stát, že začnete nepravidelně mrkat. Řešení: po krátkou chvíli pravidelně zavírejte oči. Tímto zabráníte podráždění a vysušení očí.

Ochrana a účinek: šetrné čištění bez poškození povrchové úpravy brýlové čočky. Čistící sprej či utěrku lze použít také na péči o obrazovku počítače, chytrého telefonu či tabletu. 

Zde je několik podrobností

Rada pro všechny. Vyhledejte optika společnosti ZEISS ve vaší blízkosti

Brýle slouží k prostému účelu: dopomoci svému nositeli k co nejlepšímu vidění. I když se v praxi jedná o velmi významný technologický počin, neznamená nic bez výborných odborných znalostí a očního lékaře, který svým pacientům věnuje náležitou péči. Pouze prvotřídní know-how a důkladná konzultace vám zajistí individualizované řešení, se kterým budete dlouhodobě spokojeni. Vyhledejte optika ve vaší blízkosti...

Vyhledejte optika společnosti ZEISS ve vaší blízkosti.