Věděli jste, že společnost Carl Zeiss pro vás našla novou zálibu?

Pozorovatelé ptáků vybavení dalekohledy a pozorovacími teleskopy s netrpělivostí čekají na ten okamžik, kdy objektiv zachytí ptáčka. Samozřejmě, že to není jen tak nějaký pták – je to vskutku jeden z těch nejvzácnější zázraků přírody, jako je tento zelený ledňáček. Takovýto pohled je fascinující zážitek, který dává vášnivému pozorovateli ptáků okamžitě zapomenout na dlouhé čekání. V posledních letech se pozorování ptáků stalo velmi oblíbeným trávením volného času.

Věděli jste, že společnost Carl Zeiss pro vás našla novou zálibu?

Pozorování ptáků

Někteří obdivovatelé ptáků se cítí velmi šťastní, když mají možnost nejen pozorovat letové kreace Matky Přírody, ale také fotografovat své objevy a odnášet si tak zážitky domů. Jak to dělají? Používají technologii zvanou digiscoping. Tito milovníci přírody používají jejich dalekohledy typu spotting scope nejen pro pozorování ptáků; používají je také pro fotografování. Adaptér poskytuje stálé propojení teleskopu s digitálním fotoaparátem. Nicméně používání tohoto způsobu vyžaduje určité znalosti a zkušenosti, protože není možné rychle přejít z módu pozorování do módu fotografování. Výsledkem toho je, že uživatelé často nestihnou zachytit ten nejlepší moment.

Nyní je k dispozici nové řešení: společnost Carl Zeiss vyvinula přístroj, se kterým se digiscoping stává velmi jednoduchým procesem. Nový přístroj PhotoScope vám umožňuje sledovat každý detail s maximální precizností a přitom snímat fotografie vašich opeřených přátel. Umožňuje to unikátní kombinace vysokovýkonného pozorovacího teleskopu a digitálního fotoaparátu uspořádaná v tělese, které je odolné vůči počasí. Současně toto řešení nabízí ohniskovou vzdálenost v rozsahu od 600 do 1800 mm. Přístroj se používá stejně tak jako digitální fotoaparát; spoušť se ovládá pomocí dálkového ovladače. Proto je nyní možné provádět současně pozorování i fotografování. Příznivce digiscopingu potěší, když budou vědět, že už nadále nebudou muset volit jeden z přístupů, tedy mezi pozorováním a fotografováním. Dostali jste už chuť tuto novou zálibu vyzkoušet?