Vyhledání výborného optometristy

Mnozí lidé na celém světě mají problémy s viděním. Máte-li obavy o zdraví vašich očí, je čas navštívit optometristu, který vám pomůže obnovit 20/20 vidění.

Jestliže už brýle nosíte nebo budou Vaše první, vaším nejlepším základním krokem by mělo být nalezení profesionálního optometristy. Jak poznat perfektního optometristu? Tento článek obsahuje rady pro nalezení kompetentního partnera, s kterým se budete radit, zda máte zrakové problémy a potřebujete individuální pomoc při hledání řešení.

Vyhledání výborného optometristy

Mnozí lidé na celém světě mají problémy s viděním.

Pacienti, kteří navštíví svého optometristu, obvykle očekávají více, než jen jednoduchou prodejní záležitost. Koneckonců cílem koupě nových brýlových čoček je přece obnovení jasného vidění. Proto by se oční optiky, které prodávají brýle, neměly omezovat jen na velký výběr módních obrub, z něhož si můžete vybrat. To, co skutečně potřebujete, je optometrista, který bude věnovat pozornost tomu, aby vám pomohl s volbou vašeho individuálního a optimálního řešení zrakových problémů.

 

Jak můžete zjistit, zda optometrista nabízí vše, co potřebujete? Ve skutečnosti existuje několik jednoduchých parametrů, které můžete použít ke zjištění, zda váš optometrista splní vaše potřeby:

 

  • Prostředí oční optiky musí být příjemné, dobře organizované a natolik atraktivní, aby vyvolalo váš zájem strávit nějaký čas výběrem.
  • Profesionální poradenství začíná patřičnými otázkami. V každém případě by se optometrista měl otázat, kdy nebo kde budete nosit brýle především (v práci, při volnočasových aktivitách, sportu atd.).
  • Profesionální optometrista vám poskytne podrobný přehled různých řešení brýlových čoček. Poukáže na důležitost dobré kvality čoček, což je jejich rozhodující vlastnost.
  • Při rozhovoru o obrubě nejsou módnost a značka jedinými parametry, kterým by měla být věnována pozornost. Anatomické znaky jsou také velmi důležité: např. odlehčené a pružné obruby, které jsou při nošení pohodlné a jsou zhotovené z nealergických materiálů, jsou pro posuzování při výběru vaší individuální obruby také důležité.
  • V očních optikách, které se v tomto oboru nazývají Relaxed Vision Center a každý rok obnovují svou certifikaci, optometristé používají nejmodernější měřicí zařízení k vyšetření vašeho zraku a zhotovení vašich brýlí. Tato určují váš individuální zrakový profil a interakci obou vašich očí.
  • Dobrý optometrista vám po vyšetření také nabídne servisní balíček, který obsahuje například periodické kontroly brýlí.
  • Při vyzvednutí vašich brýlí by měl váš optpmetrista znovu vyzkoušet zraková vjemy na různé vzdálenosti vidění. Předem uzpůsobená obruba by se také měla zkontrolovat kvůli perfektnímu usazení ještě před tím, než odejdete z oční optiky. Tip: Zkontrolujte perfektní usazení na tváři před zrcadlem, dokud jste ještě v oční optice. Nové brýle by neměly vyvolávat nepohodlný pocit na vašem nose, spánku nebo uších. 

 

Správné poradenské postupy

Zkoušení různých obrub je nejlepší způsob nalezení brýlí, které na vás vypadají perfektně. Navíc k poradenství při vašem výběru vám optometrista doporučí čočky, které optimálně splní vaše potřeby.

Jakmile váš optometrista zhotoví brýle, provede profesionální uzpůsobení, aby bylo zaručeno, že budou perfektně sedět a nebudou sjíždět po vašem nose. Není nic horšího než nošení brýlí, které nepasují správně a sjíždějí po vašem nose.

Toto je obzvláště důležité v případě progresivních čoček. Tyto čočky se musí přesně přizpůsobit obrubě tak, aby uživatel mohl optimálně využívat všechny rozsahy vidění.
Důležité: Nejlepší způsob určení centračních hodnot progresivních čoček se provádí tak, že pacient stojí, udržuje hlavu a tělo v přirozeném postoji.

Pro profesionálního optometristu bude také potěšením zaznamenat všechny údaje a servisní záznamy týkající se vašich nových brýlí do brýlového průkazu. Náš tip: Mějte váš brýlový průkaz vždy po ruce. Kdybyste potřebovali vyměnit vaše brýle v době, kdy jste na prázdninách nebo cestujete, místní optometrista bude mít možnost použít brýlový průkaz jako referenční podklad pro získání všech základních údajů pro vaše nové brýle.