Jak najdu perfektní obrubu pro mou tvář?

Tipy, které vám napomohou vybrat perfektní brýle

Množství možností výběru může ztěžovat vaše rozhodování: dobré brýle jsou důležitou investicí. Konec konců, budete je muset a chtít nosit dlouhou dobu. Co je nejdůležitější, jistě chcete, aby vaše brýle vylepšily váš dobrý vzhled. V dnešní době výrobci brýlí nabízejí široké spektrum atraktivních brýlových designů. Nicméně budete muset najít takovou obrubu, která vám bude vyhovovat nejlépe. Jaký je podle vás nejlepší styl, velikost nebo barva? Jsou pro vás lepší brýle bez obrouček? Ve skutečnosti existuje několik základních pravidel, která vám pomohou provést perfektní výběr u optometristy.

Jak najdu perfektní obrubu pro mou tvář?

Tipy, které vám napomohou vybrat perfektní brýle

Tak jako každé oko má i tvář své vlastní jedinečné znaky. Lidé mají různý vkus a upřednostňují odlišné styly. Chcete brýle, které zvýrazní vaši osobnost, nebo brýle, jež úplně změní váš vzhled? Při vybírání brýlí budete muset vzít tyto aspekty v úvahu. Aby se zmatečné chování omezilo na minimum, mohlo by pomoci promyšlení vašich možností výběru před tím, než půjdete k optometristovi. Měli byste si pamatovat jeden obecný princip: vytváření vizuálních kontrastů. Tvar vaší obruby by měl ve skutečnosti být v kontrastu vůči tvaru vašeho obličeje, aby se vytvořilo vyvážení. Tento princip dává celkový vzhled do souladu.

Výběr takových optimálních brýlí, které by vyvažovaly tvar vaší tváře, není pokaždé snadný. Lidé s oválnými obličeji mají velkou výhodu – mají ideální tvář.

1. Oválné obličeje

Je čas slavit – vylosovali jste vítěznou cenu! Nebo – vyjádřeme to tímto způsobem – máte perfektní obličej pro brýle a každý optometrista vám bude moci snadno nabídnout širokou škálu možností výběru. Prakticky všechny obruby se budou hodit k vašemu vzhledu. Dávejte si však pozor na obruby, které jsou příliš rozměrné na stranách, nebo zase velmi malé, kulaté brýle. Nejlepší volbou pro vás budou obdélníkové designy.

2. Kulaté obličeje

Doporučujeme vám vyzkoušet výrazné a přísnější obruby, které zdůrazňují rohy, tzn. čtvercové až mírně obdélníkové designy. Dodají kulatému obličeji přídavné kontury. Buďte odvážní a mějte radost z barev. Brýle se širší obrubou budou na vás také vypadat dobře. Vyhněte se slabým, drobným a kulatým obrubám.

3. Trojúhelníkově nebo srdcovitě tvarované obličeje se širokými čely a špičatými bradami

Vaší nejlepší volbou jsou určitě oválné nebo kruhové obruby – nebo slabší a plošší designy v umírněném barevném tónování. Vizuální rozdělení délky vaší tváře určitě vylepší váš vzhled. Nevybírejte obruby, které jsou příliš malé nebo příliš barevné.

4. Podlouhlé nebo obdélníkové obličeje

Máte úzkou tvář, vaše lícní kosti jsou posazeny spíše níž a vaše brada a spodní čelist je vaším nejvýraznějším obličejovým znakem. Brýle určitě zlepší váš vzhled, protože vizuálně rozdělí váš obličej a tím zmenší jeho délku na ideální proporce. Vaší nejlepší volbou jsou brýle se širokým přemostěním a nízko posazenými stranicemi. Oválné obruby budou ve shodě s vaším obličejem do té míry, dokud si nevyberete design, který je pro vás příliš malý. Bezobroučkové brýle se slabými konturami by také byly pro vaši tvář perfektní.

5. Čtvercové obličeje

Ve vašem případě by mělo být cílem vizuální natažení vašeho obličeje pomocí designu vašich brýlí. Brada, spodní čelist a čelo jsou vaše nejvýraznější znaky. Zkuste kruhové obruby, které nejsou příliš malé a mají plochý obrysový design. Bezobroučkové brýle se také mohou perfektně hodit. Vyhněte se výběru malých brýlí a brýlí, které mají zdůrazněné rohy.

Vybírání barvy vaší obruby

Možná jste už slyšeli o typech barev. Určují se s ohledem na barvu vlasů jedince, tónování kůže a barvy očí a ztotožnění se čtyřmi ročními obdobími. Tato typologie může být také nápomocná při výběru barvy nebo zabarvení vaší obruby.

Zimní typ

Zimní typ:

Zimní typy mají často světlou kůži se slabě modrým, mihotavým podtónem. Někdy kůže vypadá, jako by také měla olivový vzhled. Bez nalíčení může být taková kůže dost bledá. Většina lidí s tímto komplexem má tmavé nebo černé vlasy. Elizabeth Taylor představuje jednu z nich. Barvou očí je zpravidla oříšková hněď, modrá nebo zelená. Zimní typy vypadají dobře v jasných, ostrých a studených barvách, jako je černá, bílá, šedá a modrá. K výborným volbám obrub patří stříbrné nebo modročerné modely.

Jarní typ

Jarní typ:

Jarním typem byla určitě Mari¬lyn Mon¬roe. Tónování kůže připomíná broskev a někdy jedinec tohoto typu bude mít zlatavé pihy. Barva vlasů může být často různá od blond do narudlé a barva očí je obvykle modrá, modrošedá, zelená, šedohnědá nebo zlatavě zelená. Tento typ vypadá fantasticky v jarních barvách, jako je přírodní bílá, krémově béžová, jasně fialová, lososově růžová, chrpově modrá, světle růžová, teple hnědá, zlatá, měděná a bronzová. Upřednostňovanými barvami pro obruby budou zlatá, béžová, humrově červená nebo světle hnědá.

Letní typ

Letní typ:

Lidé tohoto typu mají zpravidla popelavě blond vlasy a dětsky modré, hnědé nebo šedé oči. Jejich pleť má lehký nádech růžové, téměř pastelově tónované. Typickou představitelkou tohoto typu je Grace Kelly. Letní typ upřednostňuje barvy, které jsou módní, intenzívní, avšak ne příliš křiklavé nebo tmavé, a ke kterým patří šedomodrá, růžová, červená, stříbřitě šedá a pergamenově bílá. Letní typy by se měly vyhýbat černé, zlaté, oranžové a sněhobílé. Při výběru obrub by upřednostňovanou volbou barvy měla být růžová, světle modrá nebo levandulová.

Podzimní typ

Podzimní typ:

Jedním z představitelů podzimního typu je zpěvák Milva. Lidé, kteří patří do této skupiny, mívají obvykle nazlátle tónovanou kůži; ovšem někteří mají kůži připomínající svou barvou slonovou kost nebo broskev a mají sklon k tvoření pih. Řada podzimních typů má zrzavé vlasy s nazlátlým třpytem a tmavě hnědé, zelenohnědé nebo zelené oči. Měli by si vybírat všechna pozemská tónování, včetně hnědé, oranžové a zelené barvy, jakož i tmavě rudých odstínů a barev slonové kosti a vanilky. Zlatá, bronzová a měděná jsou také dobrými volbami. Pro tento typ rámečků se velmi dobře hodí zlatá a všechny přírodní barvy.

Další nápomocné zmínky

Důležité: Když pořizujete brýle, věnujte této činnosti dostatek času. Vyzkoušejte tolik obrub, kolik chcete a umožněte vašemu optometristovi, aby vám pomáhal a radil. Ukažte výsledky svého výběru, které se vám líbí nejvíce, svému partnerovi nebo přátelům a nechejte si poradit od lidí, kteří vás často vidí a vědí, co se k vám hodí nejlépe. Nejdůležitější je, abyste se ujistili, že vaše brýle jsou pohodlné a líbí se vám, jak vypadají na vás.

Je bez jakýchkoli řečí, že u vašeho ZEISS Optometristy obdržíte osobní a podrobnou radu vztahující se k brýlím a jejich barvám.