Všechno z hlediska práce u počítače

Proč speciální brýle na čtení/víceohniskové brýle mohou usnadnit vaši práci

Brýle na čtení nejsou vždy ideální pro práci u stolu. Když čtete dokumenty, můžete vidět všechno jasně, ale když kolega prochází dveřmi, stěží rozeznáte, kdo to je, případně máte potíže dívat se na velkém jednání střídavě na vaše dokumenty a na partnera, s nímž diskutujete. Jaké brýle jsou tedy ty správné pro lidi trpící presbyopií, kteří pracují před monitorem?

Všechno z hlediska práce u počítače

Proč speciální brýle na čtení/víceohniskové brýle mohou usnadnit vaši práci

Počítač se stal stálým společníkem v našem pracovním prostředí. Častá práce s monitorem je pro oči rovněž značně náročná.

Často sedáváme u počítače ve stavu stálého napětí a věnujeme našim očím jen velmi málo odpočinku. Výsledkem toho může být napínání krku, bolesti hlavy a zarudlé, uslzené oči. Pro lidi, kteří trpí presbyopií, což je stav, jenž nepříznivě ovlivňuje vidění jak nablízko, tak i na dálku, to znamená další problém s výběrem správných brýlí, aby se pro ně práce stala uvolněnější a snadnější.

Jaké brýle jsou pro takové pracovní podmínky nejlepší? Mnozí lidé okamžitě sahají po brýlích na čtení, když usedají k počítači. Dveře se otvírají; váš kolega stojí mezi dveřmi a na něco se ptá. Právě teď vaše brýle znemožňují vidění v rozsahu na dálku a vy ho nemůžete vidět jasně. V takové chvíli můžete mžourat přes obrubu brýlí a rovněž napínat zrak.

Univerzální víceohniskové brýle také nejsou perfektním řešením pro jasné vidění. Mohou vám umožnit vidění na různé vzdálenosti, ale v případě delší práce při vzdálenostech nablízko a dlouhodobějšího napínání očí bývá zorné pole pro rozsah vidění nablízko a střední rozsah často příliš malé. Co dělat?

Pohovořte si s vaším optometristou o vylepšených brýlích na čtení se speciálními víceohniskovými čočkami. Existuje inteligentní řešení pro souvisle jasné vidění na blízké až střední vzdálenosti, tedy řešení, které je specificky koordinované pro zrakové potřeby pracoviště. Kombinace brýlí na čtení a víceohniskových čoček spojuje různé zrakové požadavky související s prací u stolu.

Vidění v kanceláři

 

Výhody vylepšených brýlí na čtení:

  • Ideální pro velký rozsah vidění nablízko.
  • Širší, rovnoměrné zrakové pole taktéž pro vidění na střední vzdálenosti.
  • Umístění přechodů mezi oběma zónami pro pohodlné držení hlavy a těla. Zvýšený komfort nejen při práci, ale také při používání vašich brýlí jako náhrady víceohniskových brýlí, např. při provozování zálib, jako je vaření nebo ruční práce.

Výhody víceohniskových čoček pro pracoviště s monitory:

  • Extrémně široká zorná pole na střední vzdálenost a nablízko.
  • Ideální pro vidění po celé místnosti až do vzdálenosti 4 m.
  • Jasnější rozhled bez namáhavých pohybů hlavy.
  • Perfektní pro práci na počítači, jakož i pro ruční práce a záliby.

Nejenže vaše oči nebudou unavené – také budete při administrativní práci v kanceláři uvolněnější.

Co byste ještě měli mít na paměti, aby se vaše práce na počítači stala méně namáhavou pro celé vaše tělo

Ergonomická poloha při sezení před monitorem a správné, rovnoběžné uspořádání monitoru, klávesnice a dokumentů jsou obzvláště důležité pro neunavující, pohodlné vidění při práci s počítačem. Dvojice držadel nebo nové křeslo může pomoci k tomu, aby práce byla méně namáhavá.

Ujistěte se, že vaše obrazovka má nejvyšší možnou obnovovací rychlost a stabilitu obrazu. Seřiďte váš monitor tak, aby obraz měl bohatý kontrast a ostrost. Také nastavte takovou velikost písmen, abyste mohli číst text snadno a pohodlně.

Náš tip: Vědomě dopřávejte vašim očím odpočinek během dlouhého pracovního dne. Umožněte vašim očím bloumat po místnosti, dívejte se z okna, masírujte oblast kolem vašich očí a z času na čas zavřete na krátkou dobu oči, aby znovu nabraly sílu. Věříme, že tyto tipy vám pomohou snímat napětí z vašich očí. Přejeme vám hodně úspěchů ve vaší práci!