Jednoduše vidět lépe s progresivními čočkami

Portfolio progresivních čoček ZEISS je perfektní řešení – dokonce i pro začínající uživatele

Všichni jsme slyšeli příběhy o potížích lidí, kteří si zvykali na nové progresivní čočky – závratě, bolesti hlavy, napětí na krku a únava… a samozřejmě nebezpečí klopýtnutí při chůzi na schodech. Někteří lidé se stále necítí příjemně s jejich novými brýlemi dokonce i po několika týdnech nošení. Proto obzvláště začínající uživatelé mají tendenci obávat se nošení progresivních čoček. Takže, co by se přesně mělo brát v potaz, jestliže uvažujete o koupi vašich prvních brýlí s progresivními čočkami?

 

Jednoduše vidět lépe s progresivními čočkami

V určitém věku se to stane každému z nás. Naše oči postupně ztrácejí schopnost číst. Náhle nemůžeme nejen číst, ale i rozeznávat vzdálené předměty. Je čas opatřit si brýle s progresivními čočkami. Tyto špičkové čočky v oblasti oční optiky nám umožňují zaostřovat naše vidění na vzdálené i blízké předměty – a taktéž na všechno mezi nimi. Toto umožňuje speciální design čoček. Avšak, jak je tomu se všemi pokročilými výrobky, rozdíly v kvalitě jsou obrovské. Přesto dobrá progresivní čočka může účinkovat optimálně jen tehdy, když uživateli poskytuje uvolněné a přirozené vidění, které je v precizním souladu s jeho nebo jejími osobními potřebami.

Obzvláště v případě pacientů, kteří si pořizují první brýle, je důležité dostat takové čočky, které poskytují uživateli okamžitou snášenlivost a tudíž jsou dobrou investicí do vidění.

ZEISS nabízí čtyři rozdílné typy progresivních čoček, což vašemu profesionálnímu očnímu optikovi umožňuje vybrat optimální čočky přímo pro vás a v souladu s vašimi potřebami. Tento proces se hodně podobá kupování nového automobilu – můžete vybírat z několika různých úrovní kvality v závislosti na tom, jak vysoká je předepsaná hodnota pro vidění nablízko a na dálku a na účelu, pro který máte v úmyslu používat vaše nové progresivní čočky.

Vizuální řešení na pracovišti po 40

 

Vždy můžete očekávat více, vyberete-li si progresivní čočky ZEISS. Je to skutečně pravda?

Určitě, jsme o tom přesvědčeni; přece všichni chceme, abyste si mohli užívat uvolněné a přirozené vidění díky vašim novým čočkám – tak, jako v mládí. Pro maximální zrakový komfort jsou důležité čtyři faktory a víceohniskové čočky ZEISS poskytují všechny z nich:

  • Nejrychlejší možný návyk a okamžitý komfort (= odborníci to nazývají přirozenou snášenlivostí)
  • Plynulý, neohraničený přechod mezi jednotlivými zónami vidění
  • 20/20 zraková ostrost na každou vzdálenost
  • Maximální využívání rozsahů vidění: design progresivní čočky a přechody mezi zónami pro vidění nablízko a na dálku musí uživateli zajistit pohodlné optimální vidění.

 

Rozsahy progresivních čoček

 

Nicméně bez ohledu na to, jaká míra odbornosti se věnuje vývoji a výrobě brýlových čoček, středobodem jste vždy vy – osobnost, která skutečně nosí progresivní čočky. Každý má své vlastní potřeby a zrakové návyky. To ovlivňuje vaše očekávání od vašich nových brýlí a také cenu, které za ně platíte. Prvním a nejpřednějším cílem vašeho profesionálního očního optika je nalézt perfektní řešení pro vás – bez ohledu na to, zda hledáte značkové brýle s atraktivní cenou nebo na míru „šité“, individualizované čočky.