Výhody čoček i.Scription® – interview s projektovým manažerem

Nahlédnutí za oponu ve společnosti Carl Zeiss Vision

Vyvinutí i.Scription® a i.Profiler® znamenalo nejnovější inovační mezníky ve výrobě čoček. Technologie i.Scription® se zaměřuje na poskytování nové kvality vidění. V tomto článku nahlédneme za oponu ve společnosti Carl Zeiss Vision formou interview s Larsem Mendelem, manažerem projektu i.Scription®.

Výhody čoček i.Scription® – interview s projektovým manažerem

Interview s Larsem Mendelem, manažerem projektu i.Scription® v Carl Zeiss Vision

LEPŠÍ VIDĚNÍ: Pane Mendele, jde spuštění projektu i.Scription® ruku v ruce se zaváděním nové úrovně kvality vidění pro každého? Nebo dovolte mi položit otázku jinak: učiní v brzké době zvláštní výhody i.Scription® tuto kvalitní čočku jedinou, která bude dostupná na trhu?

 

Lars Mendel: První část optázky si zaslouží definitivní ano. Rozhodně byl vytvořen nový standard. Optimalizační řešení čočky i.Scription® nám poskytuje nástroj, který nabízí lepší vidění pro všechny. Naše zkušenosti ukazují, že například mnozí zákazníci, kteří si už opatřili brýle na předpis, avšak používali je jen v případech potřeby, jsou nyní přesvědčeni, že je dobré nosit je stále. Technologie i.Scription® poskytuje zrakové vnímání, které je po všech stránkách lepší a které usnadňuje příjemné nošení brýlí od prvního okamžiku, kdy si je nasadíte.

 

Pokud jde o druhou část vaší otázky – bylo by pouhou spekulací myslet si, že pouze tyto druhy čoček budou v budoucnu k mání. V každém případě jsme přesvědčeni, že si i.Scription® zajistí širokou distribuci velmi rychle díky výhodám, které budou pacienti vyžívat.

 

LEPŠÍ VIDĚNÍ: Pokračující optimalizace čoček také zvyšuje laťku optometristům. Nesouvisí to také s neodmyslitelným rizikem, že se v některých případech vlastnosti výrobku použijí neadekvátně?

 

Lars Mendel: Abych se dostal přímo k věci: high-tech péče o zrak vyžaduje zvláštní kvalifikaci. Profesionálové v této oblasti budou potřebovat high-tech školení a vybavení. Carl Zeiss Vision konkrétně zaměřuje svou pozornost na posyktování těchto speciálních poradenských kvalifikací pro optometristy. Výsledkem toho je vytvoření, která jsou vybavena přístroji jako kamerové centrační přístroje. Tato centra poskytují další stavební díl, který podporuje optometristy v průběhu celého poradenského a optimalizačního procesu. Díky tomu nyní máme na svém místě všechno, co optometristé budou potřebovat k optimalizaci těch nejpokročilejších a nejsložitějších výrobků.

 

LEPŠÍ VIDĚNÍ: Je i.Scription® ve skutečnosti perfektním řešením pro každého, kdo nosí brýle – včetně zákazníků, kteří používají pouze „čtecí“ brýle?

 

Lars Mendel: Ti, kteří potřebují brýle jen pro aplikace korekce nablízko, jsou skutečně výjimkou z pravidla. Princip technologie wavefront autorefrakce byla vyvinuta pro pozorování předmětů, které se nacházejí ve větších vzdálenostech. Aplikace nablízko jsou předmětem rozdílných podmínek. Avšak čtecí brýle hrají méně a méně významnou roli, což je dáno tím, že progresivní čočky skutečně nabízejí daleko lepší alternativu.

 

LEPŠÍ VIDĚNÍ: Moc vám děkuji za interview.