Robustní. Odpuzují nečistotu. Snadno se čistí. Nejnovější zdokonalené povrchové úpravy od ZEISS to umožňují.

Brýlové čočky ZEISS, které jsou ze všech dosavadních nejtvrdší díky nové technologii DuraVision® Platinum

Dobré povrchové úpravy brýlových čoček jsou nejžádanější vlastností mezi uživateli brýlí. Je to právě kvalita povrchové úpravy čoček, která vytváří rozdíl mezi čočkami: jak pevná je povrchová úprava čočky? Jak dlouhá je její životnost? Technologie DuraVision® Platinum vyvinutá společností Carl Zeiss Vision poskytuje nejtvrdší brýlové čočky ZEISS všech dob. Tato technologie vám poskytuje novou kvalitu brýlových čoček a povrchových úprav.

Život vytváří mnoho výzev. Dokonce i vaše brýlové čočky musí každý den hodně vydržet. Nemáte mikrovláknovou tkaninu na čištění brýlí po ruce? Rychlé, neopatrné čištění je jednou z příčin největšího poškozování brýlových čoček. Jemné částečky prachu na vašem kapesníku, rukávu košile nebo manžetě bundy a na samotných brýlích mohou poškrábat povrch brýlové čočky. Proto byste měli upřednostňovat takové brýlové čočky, které jsou natolik odolné, aby čelily všem těmto výzvám, se kterými se setkáváte.

Zdokonalená antireflexní povrchová vrstva

Jakou schopnost musí současné povrchové úpravy brýlové čočky mít? Jednou ze základních vlastností je vysoce kvalitní antireflexní vrstva, která vám dovoluje lépe vidět a lépe vypadat. Toho se dosahuje díky několika antireflexním vrstvám na vaší brýlové čočce, které chrání před světlem přicházejícím v různých vlnových délkách a z různých směrů od odrazů – jinými slovy minimalizují účinky odrazů.

V tomto kontextu mluvíme o "zbytkových odrazech", které má každá brýlová čočka navzdory antireflexní vrstvě. Namísto zelené barvy, která se používá na mnohých běžných brýlových čočkách jako zabarvení pro tyto zbytkové odrazy, se volíme modrou. Kvůli jiné vlnové délce modrá barva omezuje zbytkové odrazy o 20 procent více, než běžné brýlové čočky se zelenou zbytkovou odrazivostí.

Avšak DuraVision® Platinum může dokázat ještě více

Pro společnost ZEISS byla oblast povrchových úprav brýlových čoček vždy neobyčejně důležitá a i nadále hraje životně důležitou roli v dalším vývoji optických zrakových řešení. Tato záležitost je prvořadá z historických důvodů, protože společnost ZEISS je průkopník ve vývoji povrchových úprav brýlové čočky a vyvinul (jako první na celém světě) antireflexní vrstvu už v roce 1935.

Vývoji technologie DuraVision® Platinum předcházel intenzivní průzkum trhu. Ten potvrdil, že lidé, kteří nosí brýle s plastovými čočkami, kladou hodně důrazu na používání čoček, jež jsou tvrdé a odolné, jak je to jen možné. Z tohoto důvodu moderní brýlové čočky musí jednak mít vysoce účinnou antireflexní vrstvu a jednak musí splňovat následující požadavky:

Čočky musí být odolné.

Čočky musí odpuzovat nečistotu a prach.

Čočky musí odpuzovat nečistotu a prach.

Čočky se musí snadno a rychle čistit.

Představení brýlových čoček ZEISS s technologií DuraVision® Platinum

Díky technologii DuraVision® Platinum se odolnost brýlových čoček ZEISS významně zvyšuje. To potvrdily i zkoušky během interního parametrického testování. Brýlové čočky ZEISS opatřené předchozími typy porvrchových úprav a brýlové čočky opatřené vrstvou DuraVision® Platinum byly vystaveny zkoušce tvrdosti v reálném čase.

Tkaniny se standardním množstvím nečistoty byly použity k simulování takové intenzity čištění, která odpovídá celkové průměrné době nošení (2 – 3 roky). Zkoumali jsme, jaké stopy a poškození jednotlivé čočky nesly po tomto testu. Nebylo překvapivé, že brýlové čočky s technologií DuraVision® Platinum byly na čele a nevykazovaly téměř žádné známky opotřebování.

Co je tajemstvím povrchové úpravy DuraVision® Platinum?

Devět ultratenkých vrstev DuraVision® Platinum

Devět ultratenkých vrstev DuraVision® Platinum

Brýlové čočky s technologií DuraVision® Platinum jsou zhotoveny z devíti ultratenkých vrstev, které se nanášejí na sebe. Tyto vrstvy plní čtyři úkoly: první, základní materiál čočky je opatřen vytvrzovacím povlakem, následovaným různými antireflexními vrstvami, nakonec následovanými čirou vrstvou Clean Coat. Tato závěrečná vrstva čočku utěsňuje a vytváří perfektně hladký povrch. Nečistoty a vlhkost jsou odpuzovány, což usnadňuje perfektní čištění brýlové čočky.

Tajemstvím DuraVision® Platinum je však iontová technologie. Ionty přenášejí jejich kinetickou energii na brýlové čočky. Vsystému povrchových úprav Carl Zeiss se čočky „bombardují“ těmito ionty znovu a znovu během celého procesu nanášení povrchové úpravy. To zajišťuje optimální zhutňování a vynikající přilnavost jednotlivých vrstev k sobě. Tímto jinak „volné“ vrstvy k sobě natěsno přilnou. Díky tomuto způsobu nanášení mohou do sebe jednotlivé vrstvy dokonale zapadnout jako trojrozměrná skládačka puzzle. Je samozřejmé, že tento proces se koná v řádu mikronů a není viditelný pouhým okem. Výsledkem je povrch čočky, který je třikrát tvrdší než předchozí generace plastových čoček* ZEISS. Tento velmi hladký a tvrdý povrch nakonec brýlovým čočkám umožňuje, aby byly odolné, odpuzovaly nečistoty a snadno se čistily.

Náš tip:

Ať s nebo bez DuraVision® Platinum – poskytnšte vašim brýlovým čočkám dobré, profesionální čištění, aby povrchová úprava vydržela dlouhou dobu. Bude nejlepší, když pokaždé odstraníte nečistotu a prach z vašich brýlových čoček pod tekoucí vodou ještě před jejich vyčištěním s použitím mikrovláknové tkaniny nebo v ultrazvukové lázni u vašeho očního optika.

*ZEISS lenses with DuraVision® Platinum technology in 1.67 compared to LotuTec in 1.67.