Hledejte Z jako ZEISS, když vybíráte čočky

Mně připadají všechny čočky stejné – jak se mohu ujistit, že dostávám značkové čočky ZEISS?

Zákazníci nemívají žádné potíže, když hledají názvy výrobců nebo značková loga obrub jejich brýlí. Na druhé straně čočky nemívají loga, která jsou okamžitě viditelná. Nebo jsou? Ve skutečnosti všechny značkové čočky mají na sobě písmeno Z, aby byly rozpoznatelné jako pravé výrobky ZEISS.

Hledejte Z jako ZEISS, když vybíráte čočky

Mně připadají všechny čočky stejné – jak se mohu ujistit, že dostávám značkové čočky ZEISS?

Čočky ZEISS musí projít důkladnou a náročnou kontrolou, aby bylo jisté, že splňují všechny standardy společnosti Carl Zeiss ještě před tím, než opustí naše výrobní provozy. Proto se domníváme, že každá značková čočka ZEISS by se měla označit její ochrannou značkou tak, aby vy, jako zákazník, a váš optometrista, jste ji mohli odlišit od ostatních čoček.


Do všech značkových čoček ZEISS vyrýváme laserem nepatrné písmeno Z ještě předtím, než opouštějí naše laboratoře. Ikona Z se vyrývá do povrchu čočky. Celý proces je bezdotykový a logo se umisťuje do přesně určeného umístění. Laser pracuje při takové vlnové délce, která zajišťuje, že vyrytí je částečně průhledné jen do té míry, aby nenarušovalo vidění uživatele. Tato pečeť kvality ZEISS je viditelná pouze tehdy, když se díváte na čočku, a nikoli tehdy, když se díváte skrze ni.

Na bifokálních, trifokálních a progresivních čočkách se laserová značka ZEISS umisťuje tam, kde může být snadno identifikovatelná i poté, kdy optometrista provede usazení čoček do obruby. Avšak při procesu broušení jednoohniskových čoček může požadované centrování a broušení podle daných údajů způsobit, že logo zmizí poté, co se čočka rozměrově upraví pro usazení v rámečku po úplném zabroušení okrajů a už je nemusíte více vidět. Avšak není třeba mít obavy. Můžete se spolehnout na skutečnost, že váš optometrista vybral čočky ZEISS. Aby existovala jistota, dostanete od něj nebo od ní Certifikát kvality, který zaručuje, že vaše brýle jsou osazeny čočkami ZEISS .

Jaké jsou rozdíly mezi čočkami ZEISS a neznačkovými čočkami?

Ikona Z se vyrývá laserem.

Ikona Z se vyrývá laserem.

Nepatrně vyryté logo ZEISS na vašich značkových čočkách zaručuje, že si budete s potěšením užívat optimálního vidění. Této výjimečné kvality je dosaženo díky třem unikátním technologiím:

  • Zajišťování čistoty surovinových materiálů díky filtračním technologiím vyvinutých ve vlastních zařízeních
  • Prvotřídní výběr zaručený v procesu obzvláště důkladných kontrol kvality
  • Optimální rozvádění světla díky inovativním antireflexním vrstvám.

  

Pro ty, kteří by rádi věděli všechno o specifikách, které činí naše čočky tak odlišnými, poskytujeme následující přehled:

  • Brýle musí splňovat určité minimální požadavky stanovené zákonem: musí mít štítek CE. Na druhé straně čočky ZEISS mají certifikaci DIN EN ISO 9001/2000. Tato certifikace dalece překračuje minimální požadavky stanovené zákonem a obsahuje standardy vynikající kvality, které musí být plněny nejen ve smyslu výrobku, ale také ve smyslu kvalifikace personálu. Naše značkové čočky vyrábí pouze vyškolený personál.
  • ZEISS zaručuje, že kvalita optických vjemů je naší hlavní prioritou. To je důležitější, než jakákoli jiná výrobní kritéria. Ve společnosti Carl Zeiss Vision je vaše vidění prioritou číslo jedna.
  • Naše interní testovací specifikace jsou ještě důkladnější, než ty, které předepisují standardy.
  • Carl Zeiss Vision zaručuje, že čočky ZEISS nabízejí pouze kvalifikovaní optometristé, takže se můžete spolehnout na potěšení z výhod nepřerušeného řetězce kvality.
  • Čočky ZEISS jsou také vyráběny pro zvláštní předpisy. ZEISS nabízí široké portfolio možností pro individuální předpisy.
  • Abychom Vám mohli nabízet individuální brýlové čočky, které splňují vaše specifické potřeby, naše portfolio čoček ZEISS obsahuje výběr v rozmanitém a vyváženém rozsahu.