Dívejte se na svět v živých barvách!

Barevné čočky ZEISS skutečně zlepšují náladu!

Výběr správných brýlí pro Vás je individuální proces, a to obzvláště teď, když se nevztahuje jen na obruby, ale také na barvu brýlových čoček. Je samozřejmé, že lidé vždy nosili mírně zabarvené čočky s odstíny šedé, hnědé nebo modré, ale co říci, pokud jde o pikantní červenou, sladkou fialovou nebo půvabně růžovou? Tyto zářivé módní barvy vám poskytnou fascinující vjemy a pohledy - v rozsahu škály barev ZEISS pro brýlové čočky.

Barvy mají obrovský vliv na naši náladu a myšlení. Tato skutečnost byla v současnosti vědecky prokázána. Německý génius světového věhlasu a autor Johann Wolfgang von Goethe se hluboce zamyslel nad teorií barev už před více než 200 lety. Jeho doporučení znělo: „Dívejte po nějakou dobu na modrý kruh a poté uvolněné oko bude vypadat jako ozářené sluncem, i když den je pošmourný a okolí je podzimně bezbarvé“. Goethe by si určitě vybral brýle s barevnými čočkami vyrobenými ve společnosti ZEISS – buď s jedinou barvou, postupným zabarvením, nebo módní dvojbarevnou verzi. Ve své době by to z něj také udělalo módní ikonu.

Výběr správných barevných čoček

Dívejte se na svět v živých barvách!

Pokud hodláte následovat Goethovo doporučení, můžete požádat vašeho profesionálního optika, aby vám předvedl různá zabarvení. Hovořte s ním o tom, kdy zamýšlíte používat barevné čočky především jako sluneční brýle, zda denně nebo jen při zvláštních příležitostech; a poté položte otázku, na kterou se odpovídá obtížněji: jakou barvu vybrat? Nová škála barev ZEISS obsahuje prvotřídní výběr: černou, hnědou, šedou, šedozelenou, modrou a růžovou pro jednobarevné čočky; černou, hnědou, šedou, šedozelenou, modrou a šedomodrou pro postupná zabarvení; a pistáciovou, skořicovou, jakož i barvu drahokamu nebo jeans pro dvojbarevné čočky. Existují také elegantní módní barvy. I když jsou tyto barvy fascinující – a pokud máte v úmyslu vlastnit více než jedny brýle, pokud jde o barvy – někdy méně znamená více. Měli byste také vybírat mírnější zabarvení, jestliže hodláte nosit takové brýle často nebo delší časové úseky. Při výběru zabarvených čoček hraje také úlohu citlivost očí na světlo. Rovněž je důležité, aby lidé vždy viděli vaše oči jasně. Nejlepším řešením je navštívit profesionálního optika ve vašem oblíbeném oděvu, což mu pomůže doporučit vám volbu perfektní barvy a odstínu. Při výběru barev by ženy měly použít jejich obvyklý oční make-up a podle toho volit odstín. Měli byste také brát v úvahu, jaké oblečení obvykle nosíte. Tyto okolnosti usnadňují profesionálnímu optikovi zkoordinovat výběr zabarvení předepsaných brýlových čoček z jeho kolekce.

Brýle pro volný čas nebo pracovní brýle?

Při výběru barvy existuje jeden další důležitý aspekt, který by se měl promyslet: budou brýle pouze pro osobní potřebu nebo budou součástí záměrů vaší profesionální kariéry? Pokud nosíte brýle v zaměstnání, pak váš výběr bude samozřejmě záviset na profesním zaměření. V případě modelek nebo návrhářů nemohou být barvy nikdy dost křiklavé. Pokud však uvažujete o prodeji akcií nebo uzavírání pojišťovacích smluv, pak by růžové brýlové čočky mohly být považovány za nevkusné. Konečně barva má také vnější účinek. Šedá a hnědá vyvolává konzervativní, uvolněný dojem, zatímco fialová vystihuje tvořivost, vynalézavost a sebevědomí. Zaměstnání vyžaduje určité kompromisy, ale ve svém volném čase můžete předvést vaše skutečné barvy a zvýraznit vaši osobnost. Žluté a oranžové čočky sluší optimistickým lidem, červená je ideální pro činorodé jedince, zatímco zelená a modrá jsou perfektní pro uvolněné, přátelské povahy. Vyznavači růžové a purpurové jsou zase plní nápadů. Šedé a hnědé brýlové čočky se spíše jeví jako konzervativní a často dokonce nudné.

Je zde však jedno omezení: ne všechny barevné čočky jsou vhodné pro řízení vozidla. Váš profesionální oční optik vám poskytne podrobné rady.

Chcete, aby vaše barva byla jedinečná?

Chcete, aby vaše barva byla jedinečná?

Chcete ještě více jedinečnosti? Pak si nechejte namíchat barvu jen pro vás. Můžete poskytnout vašemu profesionálnímu optikovi součást oblečení – mohou to být vaše svatební šaty – nebo doplněk a on zajistí zhotovení předepsaných brýlových čoček ZEISS, které se budou hodit k poskytnuté věci. Potom obdržíte něco velmi jedinečného. V rámci nové a modernizované škály barev, která se zaměřuje na nejnovější styly a trendy, je možná téměř každá barva čočky. Společnost ZEISS také optimalizovala možnosti výběru materiálů pro brýlové čočky na předpis. Nová, rozšířená a komplexní paleta barev umožňuje, aby téměř každý zákaznický požadavek a přání byl splněn.


To všechno se také vztahuje k brýlovým čočkám bez optické výkonnosti. Jestliže se zákazník shlédne v určité brýlové obrubě, ale nechce brýlové čočky s dioptrií, může profesionální optik použít škálu barev ZEISS k tomu, aby přidal více barev do jeho života.

Pět najednou

Tady je pět, přesvědčivých důvodů, proč byste měli nosit barevně tónované jednoohniskové, víceohniskové nebo progresivní čočky. Za prvé, zabarvení čoček Skylet může zvýšit kontrast; za druhé, zabarvené čočky omezují účinek prudkého umělého světla; za třetí, pomáhají vám lépe vidět dokonce i nejmenší detaily; za čtvrté, zvyšují zrakové pohodlí. A jako poslední, avšak nikoli nevýznamnou skutečností je to, že barevné čočky vypadají skutečně skvěle a dodávají každému jednoduchému outfitu jedinečný vzhled.

Vidím svět tak, jak se mi líbí
Pohled přes červené brýlové čočky vám dodává sílu; žluté čočky vás dostávají do dobré nálady. Barevná terapie má pozitivní účinek na naši náladu.

Zabarvené čočky a make-up – nalezněte správné sladění
Chceme vidět barevně, ale nechceme vypadat jako barevná krabice. Proto bychom se měli naučit způsoby, které používají skuteční umělci make-upu.

Nahlédnutí do módy – barvy jdou s módními trendy
Růžová, oranžová, purpurová, tyrkysová – barvy, které se v tomto létě znovu objeví. Zkompletujte váš vzhled se zabarvenými čočkami.