Zjistěte, jak mobilní zařízení mění naše vidění a jak zatěžují naše oči

Typickými příznaky namáhaných očí jsou unavené a podrážděné oči, bolesti hlavy a krční páteře.

 

Je to jednoduché, když jste mladí! Do určitého věku naše oči pracují automaticky a rychle se přizpůsobí na různé vzdálenosti, aniž bychom si toho všimli. Připadá nám naprosto přirozené zdvihnout oči od emailu nebo seznamu písniček v našem smartphonu a přivítat se s přítelem na dálku a hned zase sklonit pohled dolů na obrazovku – s úplně ostrým a jasným viděním. Naštěstí si nejsme vědomi jemných pohybů probíhajících uvnitř oka – jako je pohyb ciliárních svalů a přirozené oční čočky.

Loading the player...

S přibývajícím věkem se dostavuje postupný úbytek schopnosti akomodovat, jinými slovy zaostřovat na různé vzdálenosti. Někteří lidé si všimnou, že je těžší zaostřit na vzdálenější předměty, třebaže tomu předcházejí další příznaky – například unavené a podrážděné oči na konci dlouhého dne nebo dokonce bolesti hlavy a krční páteře.

 

Když si večer přehrajeme, co jsme ten den dělali, uvědomíme si, že jsme strávili delší dobu při práci s chytrým telefonem nebo že jsme dlouhou dobu řídili auto v hustém provozu a očima stále sledovali navigaci.


Po kvalitním spánku se oči obvykle cítí lépe, i když někteří lidé také používají jednoduché domácí prostředky jako jsou chladné odklady očí. Lidé také až příliš často sahají po lécích proti bolesti, aby se zbavili průvodních bolestí hlavy a krční páteře. Napadlo Vás však někdy, zda by řešení potíží mohlo spočívat ve výběru správných brýlí?

Prožít život s kvalitním viděním bez námahy: Objevte novou řadu brýlových čoček pro lidi mezi 30 a 40 lety, kteří pravidelně používají mobilní digitální zařízení.

Jsou Vaše oči připraveny na digitální svět? Udělejte si ZEISS test digitálního očního stresu na Vašem chytrém telefonu!