Často kladené otázky ohledně brýlových čoček ZEISS Digital

 • Co přesně brýlové čočky ZEISS Digital znamenají?

  Brýlové čočky ZEISS Digital byly zhotoveny speciálně na míru, aby naše oči mohly lépe čelit novým změnám v rychle se měnícím světě, pro nějž je typické zvýšené užívání digitálních zařízení. Napomáhají zmírnit první známky únavy, jež se mohou dostavit při častém užívání chytrých telefonů, tabletů nebo při čtení na malých obrazovkách. Tento jev je známý i jako tzv. Computer Vision Syndrome (CVS) – syndrom počítačového vidění.

  Dané čočky byly zhotoveny na míru tak, aby odpovídaly novým požadavkům na vidění: při návrhu brýlových čoček ZEISS Digital byl vzat v potaz odlišný pohyb očí a menší vzdálenost při čtení (30 cm při pohledu na digitální obrazovku a zhruba 40 cm při čtení knihy či novin).

 • Jaké výhody brýlové čočky ZEISS Digital nabízejí?

  Podporu práce cilárního svalu, který zodpovídá za zaostření očních čoček na blízké nebo vzdálené objekty.

  Čočky vykazují velkou bezaberační oblast na dálku a cílenou podporu vidění na blízko mezi 0.5 a 1.25 dioptriemi.

 • Pro koho byly brýlové čočky ZEISS Digital navrženy?

  Byly navrženy především pro osoby mezi 30 až 40 lety, jež stále dobře vidí na střední a blízkou vzdálenost, povšimly si však již svého zhoršeného vizuálního pohodlí v důsledku častého užívání digitálních zařízení. Obecně řečeno nosily jednoohniskové brýlové čočky (bez přídavku na čtení), nebo dosud žádné brýle nenosí.

  Ve věku od 30 let a výše může neustálý přechod z užívání digitálních displejů na pohled do dálky vést k námaze očí.

 • Co je vlastně syndrom počítačového vidění?

  Do jistého věku se naše oči mohou bez problémů běžně přizpůsobit na jakoukoli vzdálenost. Užíváme si jasného, zaostřeného vidění na blízkou, střední a dalekou vzdálenost. Čočky a ciliární sval se v oku přizpůsobují automaticky, aniž bychom si toho vůbec všimli.

  S přibývajícím věkem se však dostavuje postupný úbytek schopnosti očí "akomodovat", jinými slovy zaostřovat na různé vzdálenosti.

  V současnosti je oko vystavováno další námaze v důsledku častého a intenzivního užívání digitálních displejů. Čelíme velkému množství informací na malém prostoru, často psaných malým písmem. A tato situace je dále znásobena potřebou přesouvat své oči neustále mezi krátkými a dlouhými vzdálenostmi.

  Ve výsledku pak mnozí z nás pociťují podrážděnost očí, bolesti hlavy nebo napětí v šíji.

 • Jsou "digitální brýlové čočky" na trhu novinkou?

  Konkurenti již podnikli nejrůznější pokusy o uvedení výrobků tohoto typu na trh. Avšak ve společnosti ZEISS jsme při vývoji těchto brýlových čoček zvolili zcela odlišný přístup a soustředili se především na změny, jež v našich očích digitální svět vyvolává. V potaz jsme vzali 2 hlavní faktory:

  1. Zatímco digitální zařízení držíme od očí běžně ve vzdálenosti přibližně 30 centimetrů, noviny či knihu čteme na vzdálenost přibližně 40 cm. Tato kratší vzdálenost byla nyní do návrhu brýlových čoček zakomponována vůbec poprvé. 
  2. Nové brýlové čočky ZEISS Digital byly navrženy především pro osoby mezi 30 až 40 lety, jež stále dobře vidí na střední a blízkou vzdálenost, povšimly si však již svého zhoršeného vizuálního pohodlí.

 • Stojí brýlové čočky ZEISS Digital více než "běžné" brýlové čočky?

  Náklady na brýlové čočky závisejí do značné míry na tom, co od nich očekáváme. Začínají u "jednoduchých" jednoohniskových brýlových čoček, kde cena závisí např. na tom, jaký index lomu (čím je vyšší, tím tenčí brýlové čočky budete mít), materiál (plast či sklo) či povrch (např. antireflexní či tvrdý) zvolíte.

 • Jaký je rozdíl mezi brýlovými čočkami ZEISS Digital a progresivními brýlovými čočkami?

  Brýlové čočky ZEISS Digital jsou čočky, zhotovené na míru dle potřeb generace chytrých telefonů, generace "skloněných hlav". Brýlové čočky inkorporují netradiční technologii ZEISS a jsou optimálně přizpůsobeny potřebám digitálního světa.
  Při navržení brýlových čoček ZEISS Digital začala společnost ZEISS analýzou digitálního vidění. Výsledek: jsou jednoznačně zaměřeny na vizuální podmínky, pociťované při užívání chytrých telefonů či tabletů.

  Brýlové čočky ZEISS Digital nabízejí:

  1. menší vzdálenost při čtení, nezbytnou u digitálních zařízení,
  2. cílenou podporu vidění na blízko mezi 0.5 a 1.25 dioptriemi,
  3. velkou bezaberační oblast na dálku, stejně jako u jednoohniskových brýlových čoček,
  4. optimální optickou kvalitu pro vidění na dálku a na blízko při užívání digitáních zařízení.

Máte jiné dotazy, které zde nebyly zodpovězeny? Pak nám je zašlete jednoduše na: kontaktní formulář.

Prožít život s kvalitním viděním bez námahy

Jsou Vaše oči připraveny na digitální svět?