A najednou uvidíte více – dokonce i v noci a za snížené viditelnosti

ZEISS představuje novou koncepci čoček pro lepší vidění: užívejte si jasnější vidění s vysokým kontrastem v noci a za snížené viditelnosti

Zlepšené noční vidění: Stovky lidí, kteří nosí tyto brýle, by se jich už nikdy nechtěli vzdát. Rozhodli se jít ruku v ruce s precizními čočkami ZEISS vyznačujícími se technologií i.Scription®. Tato i.Scription® technologie byla vyvinuta lídrem v optometrii, společností Carl Zeiss Vision, která analyzuje individuální profil každého oka a bere v úvahu informace shromažďované jak vypočítáváním, tak i výrobou brýlových čoček. V případě uživatele toto může znamenat úplně novou kvalitu vidění – obzvláště v noci: lidé, kteří nosí tyto čočky, prožívají daleko jasnější a výborné ostré vidění v noci; také intenzivněji vnímají kontrasty a barvy.

A najednou uvidíte více – dokonce i v noci a za snížené viditelnosti

Lepší vidění v noci a za snížené viditelnosti. Když se oči střetnou se světelnými zdroji v noci, ozáření a halace způsobují časté poruchy. Technologie i.Scription® podstatně omezuje tyto efekty – taktéž pro zvýšenou bezpečnost v noci.

Letmý pohled na statistiky dopravních nehod odhaluje následující skutečnost: ačkoli pouze 20 procent z celkového počtu automobilů v Německu je provozováno za tmy, 40 procent všech vážných nehod se stalo v noci (zdroj: Německý federální statistický úřad).

 

Proto je největší nebezpečí dopravní nehody právě v noci: světelné kužely, odrazy, zrcadlové obrazy, omezené vidění, malé kontrasty a celkově nepříznivé podmínky vidění dráždí a unavují oči a celkově i celý lidský smyslový systém.

 

Tato omezení však nejen zvyšují nebezpečí nehod, ale také mají negativní dopad na kvalitu života lidí, kteří s těmito omezeními musí žít. Cítí se hendikepováni a nejistí; řízení v noci pro ně znamená značně náročnou zátěž a v období, kdy jsou dny kratší, si užívají venkovní činnosti v noční době méně.

Precizní brýlové čočky ZEISS a technologie i.Scription® zlepší vaše vidění a vaše prožitky

Každé oko je jedinečné jako otisk prstu. Nová patentovaná technologie vyvinutá společností ZEISS - i.Scription® - bere tento individuální aspekt v úvahu. Navíc k typickému vidění, tj. nablízko nebo na dálku, vyšetření s použitím přístroje ZEISS i.Profiler® rovněž analyzuje individuální profil oka. Profil každé osoby je jediný svého druhu. ZEISS i.Profiler® je inovativní a speciální oční vyšetřovací přístroj založený na technologii vlnoplochy.

V průběhu procesu se měří více než 1500 referenčních položek. Nicméně toto vyšetření vyžaduje od pacienta pouze to, aby se krátce díval do přístroje. Je to špičkové technologické řešení pro oko: Ovládáním výkonu infračerveného světla přístroj ZEISS i.Profiler® generuje světelný bod na sítnici, který se při vracení rozptyluje. Na cestě zpět toto světlo podstupuje individuální odchylky. ZEISS i.Profiler® měří tyto odchylky, aby sestavil individuální profil pro každé oko.

Na rozdíl od konvenčních autorefrakčních měřičů přístroj i.Profiler® umožňuje optometristům provádět měření rozšířených zornic v podmínkách nočního vidění. Výsledkem toho je, že problémy s viděním, které skutečně mají podstatný vliv na kvalitu nočního vidění jednotlivce, lze také rozpoznat a zlepšit. Vy jako pacient dostanete informace o vašem zraku, které jste v minulosti nemohli obdržet.

Přístroj i.Profiler®- speciální ZEISS oční analytické zařízení založené na technologii vlnoplochy

Složitý a patentovaný výpočtový proces se používá k převádění analyzovaných údajů společně se subjektivními refrakčními údaji do informací, jejichž výsledkem je vyprodukování precizní brýlové čočky, která se perfektně hodí k Vašemu oku a individuálním zrakovým problémům. Na základě těchto vysoce precizních měření a výpočtů podle ZEISS se tyto čočky zhotovují v nepatrných dioptrických nuancích 1/100.

Na druhé straně lze poznamenat, že konvenční brýle obvykle produkují přírůstky 0.25 dioptrie. Tudíž řešení podle ZEISS je preciznější než kterýkoli proces měření čočky, který je v současné době k dispozici.

Systém i.Scription® od společnosti Carl Zeiss Vision obsahuje tři složky: inovativní oční měřicí přístroj i.Profiler® od společnosti ZEISS (viz foto), optimalizační technologii i.Scription® – a nakonec, avšak nikoli bez významu, služby poskytované vaším optometristou.

Jaké výhody získáte

Rychle začnete oceňovat výhody optimalizovaných čoček i.Scription®, jakmile zjistíte, do jaké míry můžete vidět v noci a v podmínkách stmívání – tzn. v té denní době, kdy vaše oči musí rozeznávat lidi, předměty a vaše okolí v přítomnosti velmi slabého nebo žádného přírodního světla.

Brýlové čočky zhotovené pro denní světlo za nepříznivých světelných podmínek zrakový problém nekorigují, nýbrž skutečně mají značně negativní účinek. V kombinaci s přídavnými oslepujícími vlivy a odrazy způsobovanými umělými světelnými zdroji v noci, jako jsou pouliční lampy nebo čelní reflektory vozidel jedoucích vůči řidiči v protisměru, se projevuje to, že všechny tyto podmínky způsobují překážky a jsou namáhavé pro oči. Toto způsobuje rychlou únavu očí, což je nebezpečné zejména pro ty osoby, které musí jezdit v noci.

Avšak precizní brýlové čočky s technologií i.Scription® mohou také zlepšovat vaše denní vidění. Potěšíte se z absolutně jasného a skvěle precizního zaostřování, perfektních kontrastů a jasnějších barev, které tyto čočky poskytují.

Váš ZEISS optometrista bude potěšen, když ho/ji požádáte, aby vám ukázal(a), jak technologie i.Scription® funguje a jak si můžete užívat lepší vidění- dokonce i v noci – díky precizním čočkám ZEISS.

Zpětná vazba od uživatele čoček i.Scription®

Každý den lidé na celém světě, kteří nosí brýle a již přešli na precizní brýlové čočky ZEISS, vyjadřují své nadšení nad skutečností, že jsou schopni zcela překonávat jejich zraková omezení. Početné zákaznické průzkumy dokazují vysokou úroveň spokojenosti pacientů, kteří nosí čočky i.Scription®:

Juliana B.:
"Mohu jen doporučit, abyste rovněž přešIi. Nosím brýle už 12 let – a čočky i.Scription® se staly dostupnými pouze nedávno. Dříve jsem také nenosila brýle s čočkami ZEISS. Každý by měl investovat peníze do jeho/jejích očí, aby získal(a) tyto čočky. Vytvářejí tak velký rozdíl, že je to stěží uvěřitelné a víceméně popsatelné. Pokud jde o mne, nikdy nebudu nosit žádné jiné čočky, než čočky se značkou ZEISS a každému doporučuji i. Scription®. "

Mimochodem: Několik testů, v jejichž průběhu uživatelé nosili čočky i.Scription®, potvrdilo – mezi jinými záležitostmi – že pacienti zažívali zlepšenou kontrastní citlivost. Technologie i.Scription® je patentovaná inovace společnosti ZEISS.