Carl Zeiss Průmyslová měřicí technika

Výsledky, na které se můžete spolehnout

Carl Zeiss Industrielle Messtechnik GmbH je vedoucím světovým dodavatelem CNC souřadnicových měřicích strojů a kompletních řešení multidimenzionální měřicí techniky pro měřicí laboratoř i výrobu. Společnost je uznávaným partnerem automobilového průmyslu a jeho subdodavatelů. Ve výrobních závodech ve čtyřech zemích a ve více než 100 prodejních a servisních střediscích na celém světě pracuje 2400 zaměstnanců.

Nabídka produktů zahrnuje portálové měřicí stroje, stojanové měřicí stroje s horizontálním ramenem, měřicí stroje do výroby, přístroje pro měření úchylek tvaru a polohy, kontur a struktury povrchu. Sami vyvíjíme a vyrábíme všechny systémově důležité moduly, jako jsou řídící jednotka, software, odměřovací systémy a senzory. Nejnovější vývoj reprezentuje systém pro měření mikrosoučástek a počítačový tomograf pro zajištění kvality v průmyslu. Menší CNC měřicí přístroj DuraMax umožňuje obzvláště cenově příznivý vstup do světa Zeiss skenování.

Díky opticko-dotykovým měřicím systémům doplnila společnost Carl Zeiss spektrum souřadnicové měřicí techniky o zpracování obrazu. S využitím synergií byly vyvinuty optické senzory a optimalizovaný software. Software pro zpracování obrazu je integrován do měřicího softwaru CALYPSO na bázi CAD. Lze tak provádět jak optické, tak i dotykové měření.

Díky rozsáhlé knihovně softwaru CALYPSO mohou uživatelé měřicí techniky ZEISS vyřešit téměř každou měřicí úlohu. Zvlášť významná je efektivní technologie Navigator umožňující nejvyšší přesnost a zároveň vysokou rychlost měření. Kompletní servis, zakázkové měření, kontrola součástí pomocí počítačové tomografie a on-line služby pro zajištění optimální dostupnosti strojů doplňují nabídku.