Vítejte ZEISS Česká Republika

Historie a současnost společnosti

Společnost Carl Zeiss byla založena v Jeně (Německo) r. 1846.
Po druhé světové válce a rozdělení Německa dochází i k rozdělení společnosti Carl Zeiss. Na území České republiky a Slovenska je aktivní východoněmecká společnost Carl Zeiss Jena.

Koncem 70. let dvacátého století se zde začínají prodávat produkty ZEISS i přes západoněmeckou společnost Carl Zeiss, která se ale nazývá Opton GmbH. Jde o světelné a elektronové mikroskopy, dále o operační mikroskopy a produkty pro oftalmologii.

V 80. letech dvacátého století se na našich trzích objevují i produkty z oblasti souřadnicové měřicí techniky s unikátními snímacími a skenovacími hlavami.
V roce 1993 se zakládají v České republice a na Slovensku samostatné společnosti Carl Zeiss, které se zabývají prodejem a poskytováním služeb v oblasti Mikroskopie a Medicínské techniky. Později jsou firmy rozšířeny o divize Průmyslová měřicí technika a Vision a jmenují se Carl Zeiss Opton. Od roku 1997 nesou název Carl Zeiss spol. s r.o.
Firmy mají sídla v Praze a Bratislavě.

Divize Průmyslová měřicí technika navíc buduje měřicí laboratoře v různých částech Česka a Slovenska, aby mohla být svým zákazníkům co nejblíže.
V současné době obě společnosti dohromady zaměstnávají kolem 100 spolupracovníků s ročním obratem 550 milionů Kč.